Fotogalerie 2023 – 2024

MŠ Berušky – Modelový svět Brno 2024

MŠ Berušky – Modelový svět Brno 2024

Jede vláček, jede krajem,my si také na vlak hrajem.Jeden vagon, druhý, třetí,zapojte se všechny děti!Pára syčí, vláček houká,pan výpravčí z okna kouká. Tato říkanka pro nás ve středu 17. dubna 2024 nabyla novým významem. Vydali jsme se totiž vlakem na výlet do Brna....

Družina – Projekt pozorování přírody 2024

Družina – Projekt pozorování přírody 2024

V úterý 16. dubna 2024 nás ve školní družině navštívil ornitolog pan Navrátil s projektem  ,,Pozorování přírody" v rámci MAP (Místní akční plán rozvoje vzdělávání) . I když se počasí předvedlo v aprílové náladě, tak nás neodradilo a vyrazili jsme směr ,,kačák", kde na...

MŠ Motýlci – Užíváme si jaro 2024

MŠ Motýlci – Užíváme si jaro 2024

Udělat jaro dá pořádnou práci.Zařídit, aby tu zpívali ptáci, vytahat ze země kytky a trávu,čmelákům připravit barevnou slávu.Na stráni postavit domečky šnečí,k motýlům promluvit motýlí řečí.Rozvonět jabloň, třešeň a hrušku, udělat jaro dá pořádnou fušku! I my motýlci...

MŠ Motýlci – Zkoušíme interaktivní tabuli 2024

MŠ Motýlci – Zkoušíme interaktivní tabuli 2024

Motýlci měli možnost vyzkoušet, jak probíhá výuka pomocí interaktivní tabule. Procvičovali grafomotorické cviky, zrakové vnímání, logické uvažování. Děti byly aktivní, motivované novou zkušeností. V dnešní době je počítačová gramotnost nutností, proto budeme dle...

1. třída – Škola hrou 2024

1. třída – Škola hrou 2024

V prvním dubnovém týdnu jsme se rozhodli využít krásného jarního počasí a vyzkoušet učení mimo třídu. Naše matematické dobrodružství bylo zaměřeno na trénování sčítání a odčítání do 20. Hravou formou jsme tak procvičovali matematické dovednosti.  A protože se nám na...

ZŠ + Motýlci – Bajky pana Ezopa 2024

ZŠ + Motýlci – Bajky pana Ezopa 2024

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 zavítali do naší školy herci až z Hradce Králové, aby našim školákům a předškolákům sehráli kombinované loutkoherecké představení na motivy nejznámějších světových bajek. Celým představením nás provázela postava antického mudrce Ezopa, který...

MŠ – Žůžo Muzička 2024

MŠ – Žůžo Muzička 2024

Ve středu 3. dubna 2024 zavítala do naší školy zpěvačka a skladatelka, kouzelnice Žůžo Muzička, která se představila s interaktivním hudebním pořadem pro děti ,,Kolo roku". Pořad děti provedl čtyřmi ročními obdobími roku. Krásné, podnětné a příjemné vystoupení, ve...

Velikonoční dílničky pro seniory 2024 (2)

Velikonoční dílničky pro seniory 2024 (2)

Ve středu 27. března 20024 jsme opět přivítali v prostorách naší školy seniory. Tentokrát sportoviště vyměnili za školní lavice a třídy, kde pro ně bylo nachystáno velikonoční tvoření. Spolu se žáky základní školy vyráběli velikonoční závěs, barvili sádrová vajíčka a...

Velikonoční dílničky pro seniory 2024 (1)

Velikonoční dílničky pro seniory 2024 (1)

Ve středu 27. března 20024 jsme opět přivítali v prostorách naší školy seniory. Tentokrát sportoviště vyměnili za školní lavice a třídy, kde pro ně bylo nachystáno velikonoční tvoření. Spolu se žáky základní školy vyráběli velikonoční závěs, barvili sádrová vajíčka a...

MŠ – Návštěva němčanské hasičky 2024

MŠ – Návštěva němčanské hasičky 2024

Na zelený čtvrtek roku 2024 nás bylo v obou třídách školky pomálu, protože měli školáci velikonoční prázdniny. A tak jsme se vydali na procházku společně. A co se nestalo! Potkali jsme tatínka od Mikuláška, který nás pozval na exkurzi místní hasičské zbrojnice. No a...

4. třída – Pozorování jarní přírody 2024

4. třída – Pozorování jarní přírody 2024

V pondělí 25. března 2024 jsme využili slunného počasí a vyrazili na procházku. Naše kroky vedly do němčanské pískovny, u které každým rokem na stráni kvetou koniklece. Cestu nám provoněly okolní kvetoucí stromy a keře. Měli jsme tak jedinečnou příležitost vidět...

1. třída + Motýlci – Planetárium 2024

1. třída + Motýlci – Planetárium 2024

A je tu pátek 22. března 2024, konečně nastal den D! Den, kdy jedeme na výlet do planetária. První třída vyrazila v plném počtu, třída Motýlků bohužel o 5 marodů méně. Zamávat a vyrážíme. Dorazili jsme do hvězdárny na Kraví hoře, usadili se v digitáriu a nedočkavostí...

Sluníčkový den 2024

Sluníčkový den 2024

Sluníčkový den plný žluté - Vítání jara na naší škole! Jaro je tu a s ním i náš tradiční Sluníčkový den, který jsme letos po roce opět s radostí uspořádali dne 20. března 2024. Tento den má pro nás zvláštní význam - je symbolem nových začátků, probouzení přírody a...

1. třída – Učení v přírodě 2024

1. třída – Učení v přírodě 2024

V úterý 19. března 2024 jsme spojili hodiny tělesné výchovy a prvouky s pozorováním jara. Konkrétně jsme vyrazili na procházku do přírody za prvními známkami jara a setkali jsme se s různými druhy jarních květů, které po dlouhé zimě rozjasňují naši zemi. Děti s...

MŠ Motýlci – Canisterapie 2024

MŠ Motýlci – Canisterapie 2024

Ve čtvrtek 14. března 2024 měly děti z mateřské školy možnost seznámit se s canisterapií. A to díky paní Marcele Zourkové z Dražovic, která zavítala do naší školy se svými třemi pejsky. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých a užitečných informací. Nejvíce si však užily...

MŠ Berušky – Canisterapie 2024

MŠ Berušky – Canisterapie 2024

Ve čtvrtek 14. března 2024 měly děti z mateřské školy možnost seznámit se s canisterapií. A to díky paní Marcele Zourkové z Dražovic, která zavítala do naší školy se svými třemi pejsky. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých a užitečných informací. Nejvíce si však užily...

1. třída – Veselé zoubky 2024

1. třída – Veselé zoubky 2024

Naše škola se v pátek 8. března 2024 zapojila do 14. ročníku preventivního programu pro základní školy „Veselé zoubky“, kterou pro naše prvňáčky připravila společnost DM drogerie markt s.r.o. Tento program má za cíl podpořit děti v pochopení důležitosti prevence...

MŠ Motýlci – Knihovna Hodějice 2024

MŠ Motýlci – Knihovna Hodějice 2024

Na úterý 5. března 2024 jsme ve třídě Motýlků měli naplánovaný výlet do Knihovny v Hodějicích.Při výstupu z autobusu nás napadlo výlet obohatit ještě o pár zastávek a tak jsme se podívali na budoucnost našich předškoláků. Ukázali jim jejich budoucí cestu do školy,...

ZŠ – Recitační soutěž 2024

ZŠ – Recitační soutěž 2024

Na začátek března se spousta žáků již pár dní připravovalo. Čekalo je totiž třídní kolo recitační soutěže. Je třeba ocenit snahu všech dětí, nicméně v každé soutěži jsou vyhodnoceni ti nejlepší. Mezi malými recitátory z 1. třídy bylo pořadí na pomyslných stupních...

MŠ – Fandíme žížalám! 2024

MŠ – Fandíme žížalám! 2024

Příroda nám není jedno, záleží nám na ní. A proto jsme k nám do Němčan pozvali na doporučení paní Křížkové, maminky Anetky z Motýlků, odbornice z vědecko-poradenského centra Dvořáčkovi. Paní Věrka a Katka nám představily koloběh v přírodě a zároveň jejich motto ,,Co...

MŠ Berušky – Karneval 2024

MŠ Berušky – Karneval 2024

V úterý 20. února 2024 třídu Berušek navštívilo plno pohádkových a nadpřirozených bytostí. Celé dopoledne se u nás totiž konal karneval. A že to všem moc slušelo! Užili jsme si tanečky a pohybové hry na naše oblíbené písničky a čekali nás i různé soutěžní úkoly. Bylo...

MŠ Motýlci – Kladívko a hřebíček 2024

MŠ Motýlci – Kladívko a hřebíček 2024

V pondělí 19. 2. 2024 proběhl ve třídě Motýlků workshop s názvem Kladívko a hřebíček, který podporuje polytechnické vzdělávání dětí. Pod vedením lektora p. Hrozka děti pracovaly na výrobě ježka. Učily se zatloukání hřebíků do dřevěného hranolu. Před započetím práce...

ZŠ – Projektová výuka 2024

ZŠ – Projektová výuka 2024

Neustále se setkáváme s potřebou vyžívání počítačů, a to vyžaduje řádnou prevenci. Tu přijeli ve čtvrtek 15. 2. 2024, žákům čtvrté třídy osvětlit lektorky z Podaných rukou. V rámci programu Internetem bezpečně se žáci seznamovali s novými pojmy a hlavně s pravidly...

MŠ Motýlci – Karneval 2024

MŠ Motýlci – Karneval 2024

V úterý 13. února 2024 vstupovaly do třídy Motýlků samé pohádkové bytosti. Co se to tam děje? To v třídě Motýlků začíná karnevalové rejdění, při kterém je k vidění spousta krásných masek. Byla tam indiánka, hasič, kuchař, pirát, voják, princezny a abych nezapomněla,...

Divadlo Kocour Modroočko 2024

Divadlo Kocour Modroočko 2024

Jak je již tradicí i letos k nám zavítaly herečky z brněnského divadla Špílberg, tentokrát s představením „Kocour Modroočko“. Ten nám přijel povyprávět příběhy ze svého deníku. Děti se seznámily se zvířaty a jejich životem, které na své cestě Modroočko potkává....

MŠ – Divadlo Barborka 2024

MŠ – Divadlo Barborka 2024

Ve středu přijela do školky paní Inka Horáková s maňáskovým divadlem Barborka a přivezla dětem čtyři pohádky. Každá měla ponaučení a děti se interaktivně zapojovaly do děje, čímž přispívaly k vytvoření atmosféry. Předvedla pohádky se zvířátky: "O lakomé myšce", "O...

MŠ Berušky – Začátek roku 2024

MŠ Berušky – Začátek roku 2024

Začátek nového roku jsme se v naší třídě Berušek seznámili s legendou Třech králů. Paní učitelka si pro nás připravila zábavné úkoly, při kterých jsme si rozvíjeli třeba zrakové vnímání, barvy, jemnou motoriku atp. Čekalo nás i tematické tvoření, nácvik typické...

Vánoce plné kouzel 2023

Vánoce plné kouzel 2023

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 za námi až z Prahy přijel kamarádský a vtipný pan kouzelník Michal se svou šikovnou a usměvavou vánoční pomocnicí Eliškou. Z každé dárkové tašky vytáhli kouzlo, někdy si na pomoc vzali i někoho z publika, ale ani tak jsme jejich čáry...

Navštívil nás Mikuláš 2023

Navštívil nás Mikuláš 2023

V pondělí 4. prosince 2023 k nám do školky i školy přišel Mikuláš, čert a anděl. Mikuláš postupně navštívil všechny třídy, aby ve své knize hříchů zkontroloval, zda děti zlobily či hodné byly. Děti vždy společně či jednotlivě řekly básničku či zazpívaly písničku, a...

1. třída – Předvánoční výlet 2023

1. třída – Předvánoční výlet 2023

7: 36 odjezd z Němčan, s sebou pití a svačinu do batohu... Tyto instrukce dostali žáčci první třídy k pátečnímu výletu do zámku ve Slavkově. Ve vstupní hale zámku děti zhodnotily nazdobené vánoční stromečky dětmi z místních základních škol a pak už si nás vyzvedl...

ZŠ – Televize Junior 2023

ZŠ – Televize Junior 2023

Zvuk – jede, kamera – jede, světlo – jede, klapka – jede. AKCE!!!!Tato slova se ozývají nejen při začátku a v průběhu natáčení filmů i těch Oskarových, ale tentokrát zaznívaly i v naší škole. Dne 28. 11. 2023 nás totiž navštívila TELEVIZE JUNIOR, a děti si tak mohly...

MŠ Berušky – Výlet do Vlnky 2023

MŠ Berušky – Výlet do Vlnky 2023

První prosincový den roku 2023 jsme se vypravili na náš čtvrtý výlet do Slavkova. Tentokrát do interiérového hřiště Vlnka, abychom prožili bezvadné dopoledne. Nejdříve jsme posvačili a pak hurá za zábavou. Každý si našel, co ho bavilo. Všichni jsme si to náramně...

4. třída – Florbal ČEPS CUP 2023

4. třída – Florbal ČEPS CUP 2023

 V úterý 28. 11. 2023 se chlapci 4. třídy zúčastnili okresního kola florbalového ČEPS CUPU ve Slavkově. Kluci poměřili síly s dalšími 7 družstvy škol z okresu Vyškov. Celkem jsme sehráli 4 zápasy. I když kluci dali do hry všechny své síly a srdce, na herně silnější...

MŠ Motýlci – Drumbeny 2023

MŠ Motýlci – Drumbeny 2023

V pondělí 27. listopadu 2023 jsme místo procházky po naší vsi zažili krásný program s prvky muzikoterapie Kouzelný les s barevnými drumbeny. Na začátku nás čekalo 8 barevných stromů-drumbenů, ale stačila jen chvilka a za pomoci malých siláků jich najednou bylo 24....

MŠ Motýlci – Náš první domácí úkol 2023

MŠ Motýlci – Náš první domácí úkol 2023

Třída Motýlků se skládá z nejstarších dětí předškolního věku a tedy i spousty těch, kteří příští školní rok usednou do školních lavic. Proto nezanedbáváme přípravu a děti se na školu připravují např. úkoly, které vyžadují určitý čas sezení u stolečků, upevňují si...

MŠ – Muzikálové potěšení B. Vojkůvky 2023

MŠ – Muzikálové potěšení B. Vojkůvky 2023

Ve středu 23. listopadu 2023 se mohly děti MŠ těšit na hudební vystoupení pana Vojkůvky „Muzikálové potěšení". Hudební vystoupení bylo sestaveno z melodických písní a rytmických skladeb různých skladatelů. Vystoupení bylo zábavné, výchovné i poučné, doprovázeno texty...

MŠ Motýlci – Knížkový den 2023

MŠ Motýlci – Knížkový den 2023

Jeden den v měsíci mohou děti do třídy Motýlků přinést ukázat svoji aktuální oblíbenou knihu. Ani listopadu tomu nebylo jinak. Společně jsme si knihy prohlédli a každý nám o své knize povyprávěl. Třeba proč má tuhle knihu rád, s kým si knihu čte, co se mu v knize...

MŠ Berušky – Výstava drobného zvířectva 2023

MŠ Berušky – Výstava drobného zvířectva 2023

3. listopadu 2023 nás čekal třetí výlet do Slavkova. Tentokrát na výstavu drobných zvířat a exotů. Protože nám počasí nepřálo, domluvili jsme si posvačit v kavárně. Tady jsme si chvíli odpočinuli od deště, naplnili bříška vánočkou a jablíčkem, pohrály si v dětském...

MŠ Motýlci – Výstava drobného zvířectva 2023

MŠ Motýlci – Výstava drobného zvířectva 2023

I když prší, jen se leje, na výlet my pojedeme. Řádně vybavení pláštěnkou a gumáky vyrážíme autobusem směr Slavkov. Čeká nás totiž „Výstava drobného zvířectva" v hale chovatelů. Po příjezdu jsme se posilnili svačinou, kterou jsme si mohli v klidu sníst v prostorách...

MŠ Motýlci – Cvičíme v sále 2023

MŠ Motýlci – Cvičíme v sále 2023

Již potřetí byli Motýlci v místním sále, kam budeme pravidelně ve středu chodit protáhnout svá tělíčka. Na začátku je potřeba se rozehřát, třeba během kolem tělocvičny. Poté si děti zacvičily se zvířátky. Skoky jako žabka, plazením jako had nebo couvat jako rak. Pak...

Družina – Halloween 2023

Družina – Halloween 2023

Letos jsme Halloween ve školní družině oslavili netradičně v sále kulturního domu. Děti, tak měly možnost být spolu z obou oddělení. Pod vedením kostlivky a myšky Minnie se strašidelná monstra, čarodějové, Harry Potter, ale i krásné čarodějky a Wednesday zúčastnili...

MŠ Motýlci – Halloween 2023

MŠ Motýlci – Halloween 2023

31. října 2023 proběhl u Motýlků Halloween. Ráno se děti převlékly do strašidelných kostýmů, ve kterých se nám předvedly. Poté následovala halloweenská diskotéka, tanec s vidlemi a samozřejmě nesměly chybět strašidelné úkoly. Slalom s okem na lžíci, házení kroužků,...

MŠ Berušky – Halloween 2023

MŠ Berušky – Halloween 2023

Poslední říjnový týden byl u Berušek halloweenský. Nejdříve jsme si třídu i šatnu vyzdobili. A pak nastal den D. Děti se jako kouzelným proutkem proměnily v různé strašidelné bytosti. Ráno v maskách trošinku posvačily. Metíček oslavil narozeniny a začala párty! Děti...

MŠ Berušky – Hrátky s kaštany 2023

MŠ Berušky – Hrátky s kaštany 2023

Kaštánků máme nasbíro plno, ale co teď s nimi...? Vyrobili jsme si z nich roztomilé duchy a zvířátka, skládali jsme je na šablony. Říkali jsme si říkanku Spad kaštánek do travičky. Společně jsme si udělali masážní chodník a statečně po něm všichni přešli. Spad...