1. třída – McDonalds Cup 2024

25. ročník McDonalds Cupu: Odvaha a týmový duch našich prvňáčků!

Dne 25. dubna 2024 se v Nesovicích konal 25. ročník oblíbeného fotbalového turnaje McDonalds Cupu. Tento ročník se nesl v duchu neuvěřitelné odvahy, když se mezi šesti zúčastněnými týmy představil i náš tým složený pouze z prvňáčků. Přestože jsme byli nejmenší a nejmladší, naši hráči ukázali, že velikost srdce a vášeň pro hru jsou daleko důležitější než fyzické parametry.

Na turnaji excelovali naši útočníci Theo Winter a Vojta Schiebl, kteří se postarali o většinu gólů našeho týmu. Obrannou linii neochvějně drželi Dominik Oral, Nik Ševčík a Thomas Lokaj, zatímco brankář Kuba Boreček vynikal několika klíčovými zákroky, které nám udržely šance na dobré umístění. Poděkování patří i Vildovi Jakšíkovi a Šimonu Kroupovi za jejich obětavou hru v poli. Náš tým se nakonec umístil na krásném pátém místě.
Neméně důležitá byla podpora našich protihráčů a zároveň našich bývalých žáků z Hodějic, kteří nám byli oporou během každého zápasu. Tato krásná spolupráce a vzájemná podpora jsou důkazem, že sport dokáže spojit lidi a vytvářet trvalé vazby.

Celé dopoledne bylo plné sportovních zážitků, smíchu a pohodové atmosféry. Počasí nám přálo a vysloužili jsme si i pár paprsků slunce, které turnaj osvítilo a dodalo mu ještě lepší nádech.

Děkujeme paní Borečkové a panu Ševčíkovi s odvozem dětí na turnaj.

Turnaj McDonalds Cup byl opět důkazem toho, že sport není jen o vítězství, ale o srdci, odvaze a týmovém duchu. Přestože jsme nezvítězili, naši hráči odcházeli s pocitem vítězů a se vztyčenou hlavou. A jak říkáme na sportovních hřištích – sportu zdar, zdar, zdar!