MŠ Berušky – Modelový svět Brno 2024

Jede vláček, jede krajem,
my si také na vlak hrajem.
Jeden vagon, druhý, třetí,
zapojte se všechny děti!
Pára syčí, vláček houká,
pan výpravčí z okna kouká.

Tato říkanka pro nás ve středu 17. dubna 2024 nabyla novým významem. Vydali jsme se totiž vlakem na výlet do Brna. Sice už to nebyl vlak parní, ale i tak to pro nás byl velký zážitek. Ale od začátku… Někteří z nás museli vstávat dost brzo, abychom stihli autobus z Němčan. Na vlakovém nádraží ve Slavkově jsme se potkali ještě s dalšími kamarády a netrpělivě sledovali koleje, kdy už ten náš vláček dorazí. Dočkali jsme se. Byla v něm spousta lidí, kteří jeli do práce a do školy, proto jsme stáli bokem. Ale nám to nevadilo, začalo nám pořádné dobrodružství! V Brně jsme byli za pár desítek minut. Po výstupu jsme se zformovali do dvojic, abychom se hned v čekárně brněnského nádraží zase rozpojili, protože přeci už byl čas svačinku laughing Posilnili jsme se rohlíkem a vyrazili na procházku po centru Brna. Pozdravili jsme brněnského draka na Staré radnici a pelášili na hlavní bod výletu, Modelový svět na Josefské ulici.

Rázem jsme se ocitli v kouzelném světě malých vláčků a aut. Fascinovaně jsme si prohlíželi vystavený železniční systém a místní pán dokonce zhasnul světla, aby nám jej předvedl v noci. Všechno úžasně svítilo! Pak jsme se přesunuli do druhé místnosti, kde byli dvě autodráhy a různé stavebnice. Vše jsme důkladně prozkoumali, pohráli si, zazávodili s autíčky a pelášili zpět na vlakové nádraží. Tentokrát jsme našli i nějaká místa k sezení, což bodlo po celém dopoledni plném zážitků.

Výlet byl jedním slovem úžasný! Moc jsme si jej užili a nemůžeme se dočkat, co paní učitelky vymyslí zase příště.

(DOLE POD FOTKAMI LZE PŘEKLIKNOUT NA DALŠÍ STRANU.)