ZŠ – Plavecký výcvik 2024

Dne 5. dubna 2024 zahájili žáci první a čtvrté třídy plavecký výcvik v Bučovicích. Děti byly rozděleny do čtyř týmů. Pro některé byla voda zpočátku strašákem a potopení hlavy pod vodu bylo nepředstavitelné. Během pěti týdnů však všechny děti získaly odvahu a na konci výcviku se nenašel nikdo, kdo by se vody obával.

Během tréninku si děti osvojily základy plavání. Ačkoli někteří potřebovaly pomůcky, většina žáků dokázala plavat i bez nich. Vrcholem výcviku byly závody, kde si děti mohly mezi sebou poměřit své plavecké dovednosti a předvést vše, co se během plaveckého výcviku naučily.

V první třídě zazářil jako nejlepší plavec Jakub Boreček, následován Nikolasem Ševčíkem. Třetí místo obsadili Adam Pikula a Metoděj Kröner. Mezi dívkami zvítězila Liliana Konečná, druhé místo obsadila Sabrina Tesáčková, třetí byla Natálie Kohoutková a čtvrtá Denisa Jurečková.

Ve čtvrté třídě se mezi chlapci stal vítězem David Kotolan, druhé místo získal Filip Dočkal a třetí byl Štěpán Procházka. Mezi dívkami vyhrála Šárka Pospíšilová, následovaná Julií Jakšíkovou a Nikou Uhrovou.

Všechny děti si zaslouží velké uznání za odvahu, snahu, nadšení a v neposlední řadě i trpělivost. Doufáme, že jejich zájem o plavání bude pokračovat a těšíme se na další sportovní úspěchy našich žáků.