MŠ Motýlci – Pasování na školáky 2024

„Každá škola má svůj konec, jako měla začátek,
to co skončí, to už nejde nikdy vrátit nazpátek.“

Rok utekl jako voda a přišel čas rozloučení s našimi předškoláky, budoucími prvňáčky.

Tento slavnostní den se uskutečnil 20. 6. 2024 na školní zahradě. Za zvuku fanfáry přišel samotný pan král. Všichni budoucí školáci splnili slib a postupně s aktovkou na zádech předstupovali před krále. Každý dostal záludnou otázku z témat, které jsme během roku probírali,  např. vyjmenovat roční období nebo jaké máme světadíly. Pokud zodpověděli správně, mohli pokleknout a král je svým žezlem pasoval oficiálně na školáka. Všechny děti odpovědět zvládly, dostaly v upomínku knihu a drobné dárky. Nakonec jsme si společně zazpívali písničku „Naposled“.

Dětem přejeme ať se jim ve škole daří, aby jejich další krok byl plný úspěchů a nových radostných zážitků.