1. třída – Veselé zoubky 2024

Naše škola se v pátek 8. března 2024 zapojila do 14. ročníku preventivního programu pro základní školy „Veselé zoubky“, kterou pro naše prvňáčky připravila společnost DM drogerie markt s.r.o. Tento program má za cíl podpořit děti v pochopení důležitosti prevence zubního kazu a správné péče o dětský chrup.

S dětmi jsme si nejdříve popovídali o tom, kolik zubů má mléčný chrup a kolik zubů má chrup dospělého člověka, jak vybrat správný zubní kartáček a jak často ho máme měnit. Řekli jsme si zásady správné techniky čištění zubu, abychom se vyhnuli zubnímu kazu, a také jak často a dlouho se zuby čistí.  Zároveň jsme si ukázali, jakých jídel a nápojů se máme vyvarovat, aby byly zoubky stále pěkné, zdravé a bílé smile

Následně jsme si pustili zábavně-edukační film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, který se dětem moc líbil.

Každé z dětí dostalo preventivní balíček, který obsahoval zubní pastu, zubní kartáček a mezizubní párátka + samolepky.

Aktivit bylo tolik, že jsme ani nestihli vypracovat tematický pracovní list, ale to napravíme hned následující prvouku.