MŠ Berušky – Exkurze u záchranářů 2024

Ani nepříznivé počasí nás neodradilo od exkurze na stanici záchranné služby ve Slavkově, kam jsme se vydali v pátek 24. května 2024. Pan záchranář si pro nás připravil náhradní program ,,pod střechou“. Ukázal nám různé přístroje, které při záchraně používají. Rozdělili jsme se s ním o svačinku, a tak posvačil s námi 😁. Prošli jsme si sanitku, a dokonce jsme viděli i výjezd záchranářů. Vyzkoušeli jsme si ochranný oblek a vysvětlil nám, k jakým případům jezdívají a co všechno dělají..

Pak se objevilo policejní auto! Přijel i pan policista. Záchranáři nám poskytli zázemí i pro tuto akci. Pan policista nám vysvětlil, jaká je náplň práce policistů. Poučil nás o bezpečnosti, nejvíce před neznámými lidmi. Ukázal, co všechno s sebou musí k případům vozit, jako třeba detektor kovu, vysílačky, alkohol tester a další. A samozřejmě jsme si také prohlédli policejní auto.

Prožili jsme bezvadně poučné dopoledne!

(DOLE POD FOTKAMI LZE PŘEKLIKNOUT NA DALŠÍ STRÁNKU.)