MŠ Motýlci – Knihovna Hodějice 2024

Na úterý 5. března 2024 jsme ve třídě Motýlků měli naplánovaný výlet do Knihovny v Hodějicích.
Při výstupu z autobusu nás napadlo výlet obohatit ještě o pár zastávek a tak jsme se podívali na budoucnost našich předškoláků. Ukázali jim jejich budoucí cestu do školy, budovu školy i školní hřiště. Pak už naše kroky mířily na Obecní úřad, kde sídlí i knihovna. Tam nás už z okna vítala paní starostka Bohuslava Suchánková, která nás celou knihovnou provedla. Dozvěděli jsme se plno nových a zajímavých informací nejen o knížkách a knihovně, ale např. i o maskotu místní knihovny Sovičky, kterou pomohli vytvořit děti ze Základní školy. Tuto sovičku si všichni Motýlci odnesli domů ve zmenšené podobě na odznáčku, kterou společně s rostoucím vajíčkem dostali jako dárek na památku (na tento hezký den). Poslední zastávka byla na dětském hřišti, kde jsme si trošku protáhli těla a pak už nás čekal autobus, který jel jen pro nás.