ZŠ – Čarodějnice 2024

Čarodějný den v naší škole

Pálení čarodějnic, dříve též filipojakubská noc, je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května.
V naší škole se v úterý 30. dubna 2024 setkalo mnoho čarodějů a čarodějek, které vítala čarodějná škola plná pavučin a pavouků s čarodějnicemi učitelkami.

Po svačině došlo na rozdělení do smíšených skupinek prvňáků a čtvrťáků a ty se vydaly na cestu po tajuplných úkolech. Čekala je ochutnávka žabích očí, vaření lektvarů, poznávání, létání na koštěti, a také barevná zahrádka, kde měla Elvíra připraveno mnoho rozličných barevných nápojů.

Cesta plná úkolů končila na fotbalovém hřišti, kde se ještě plnily různé rébusy nebo jen tak vymalovávalo. Nechyběla samozřejmě ani odměna.

Celé dopoledne nás doprovázelo sluníčko a všichni jsme si akci užili.

(DOLE POD FOTKAMI LZE PŘEKLIKNOUT NA DALŠÍ STRANU.)