ZŠ + Motýlci – Bajky pana Ezopa 2024

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 zavítali do naší školy herci až z Hradce Králové, aby našim školákům a předškolákům sehráli kombinované loutkoherecké představení na motivy nejznámějších světových bajek. Celým představením nás provázela postava antického mudrce Ezopa, který odlehčenou a humornou formou s pomocí loutek vypráví své příběhy. Diváci se tak mohli přesvědčit, že je třeba mít se na pozoru před těmi, co hodně lichotí – bajka O chytré lišce. Viděli jsme slavný závod zajíce a želvy. Také bajku O dvou kupcích, kteří se hádají o oslův stín a ten se jim pak směje. A na závěr bajku O pyšném orlu. Vtipné ztvárnění příběhů starých dva a půl tisíce let tak dokázalo zaujmout i dnešní náročné dětské diváky.