Fotogalerie 2017-2018

MŠ – Pasování na školáky 2018

MŠ – Pasování na školáky 2018

Poslední středeční dopoledne školního roku 2017/2018 jsme prožili na školkové zahrádce, abychom se rozloučili s našimi kamarády, kteří budou příští rok prvňáčci. Děti přinesly ukázat ostatním své aktovky a další pomůcky jako penály, desky na sešity či písmenka....

MŠ Motýlci – Pilné včeličky 2018

MŠ Motýlci – Pilné včeličky 2018

Prázdniny se blíží, ale i poslední školkové týdny se učíme dověděli něco nového. Tentokrát ze světa včel. Využili jsme krásné publikace “Včely” a dle názorných obrázků jsme poznávali život včel a fungování včelího společenství.Už víme, že je v úle jedna královna,...

ZŠ – Den dětí 2018

ZŠ – Den dětí 2018

Vycházka na Lutršték a opékání na Myslivecké chatě První červnový den tradičně patří všem dětem. I na naší škole se neučilo, místo toho jsme si „vyšlápli“ na vycházku po Němčanech a jeho okolí. Oklikou jsme to vzali na Lutršték, kde si žáci dali malou svačinku a pití....

MŠ – Den dětí 2018

MŠ – Den dětí 2018

Vycházka na mysliveckou chatu a opékání špekáčků  První červnový den patří dětem, a tak jsme se za letního počasí vydali na vycházku přírodou. Posvačili jsme ve stínu stromů rohlík s frukem a hurá do zookoutku.Tam už na nás čekal rozdělaný oheň a mohli jsme se pustit...

MŠ – Výlet do ZOO Hodonín a pohádková plavba 2018

MŠ – Výlet do ZOO Hodonín a pohádková plavba 2018

Na středu 30. května 2018 jsme se moc těšili už několik dní. Jeli jsme totiž na školkový výlet! Tentokrát do Hodonína. Cesta autobusem nám přišla dlouhá, ale nakonec jsme se dočkali a byli jsme tam. V ZOO! Nejprve jsme se pořádně posilnili dobrou svačinkou a mohli...

1. třída – Pasování prvňáčků na čtenáře 2018

1. třída – Pasování prvňáčků na čtenáře 2018

V posledním květnovém týdnu proběhlo slavnostní pasování prvňáčků do stavu čtenářského. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v obecní knihovně a do říše pohádek a příběhů děti přivítal král s královnou. Děti předvedly své čtenářské dovednosti a po složení slibu byly...

Afričani 2018

Afričani 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018 se nám v kulturním sále Němčan představila návštěvaz Afriky. Učila nás zpívat africké písně i tancovat. Byla to velká legrace!

MŠ Motýlci – Mícháme čarodějnický lektvar 2018

MŠ Motýlci – Mícháme čarodějnický lektvar 2018

V čarodějnický den jsme si užili spoustu zábavy, ale také jsme jako pravé čarodějnice a čarodějové i pracovali. Nejprve jsme si domalovali strašlivé výrazy na obrázky čarodějnic a poté jsme šli plnit spoustu úkolů, za které jsme získávali razítka či nálepky a nakonec...

Čarodějnický den 2018

Čarodějnický den 2018

Čury můry černý hnát tvoje přání já chci znát.Čáry máry okouzlení, ať se lektvary promění. Takhle by klidně mohl začínat náš čarodějný den. Naše škola se ve středu 2. května 2018 od základu proměnila v kouzelnický dům, který naplnilo mnoho malých i větších čarodějů a...

MŠ Berušky a 4. třída – Den Země 2018

MŠ Berušky a 4. třída – Den Země 2018

Každoročně v neděli 22. dubna slaví svůj svátek Země, proto i my jsme na naší škole uspořádali den, který jsme naší Zemi věnovali. Ve středu 25. dubna 2018 jsme se nejprve věnovali činnostem okolo přírody a také třídění odpadu ve třídách. Paní učitelky na ZŠ pustily...

1. třída – Den Země 2018

1. třída – Den Země 2018

Každoročně v neděli 22. dubna slaví svůj svátek Země, proto i my jsme na naší škole uspořádali den, který jsme naší Zemi věnovali. Ve středu 25. dubna 2018 jsme se nejprve věnovali činnostem okolo přírody a také třídění odpadu ve třídách. Paní učitelky na ZŠ pustily...

MŠ Motýlci – Den Země 2018

MŠ Motýlci – Den Země 2018

Každoročně v neděli 22. dubna slaví svůj svátek Země. V rámci následujícího týdne jsme si proto ve třídě Motýlků povídali o naší planetě s důrazem na ekologii. V úterý 24. dubna jsme se nejprve seznámili se čtyřmi přírodními živly, které jsme si znázornili ve...

Bezpečný pes 2018

Bezpečný pes 2018

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 jsme zažili zábavně-naučný program Bezpečný pes. Navštívily nás dvě milé paní se svými psy, Irským vlkodavem a Pitbulem. Nejprve jsme si připomněli, že psi nemají nos, pusu ani ruce a nohy, nýbrž čenich či čumák, tlamu a tlapy. Dověděli jsme...

ZŠ – Školní kolo pěvecké soutěže 2018

ZŠ – Školní kolo pěvecké soutěže 2018

V úterý 10. dubna 2018 proběhlo na naší škole školní kolo pěvecké soutěže „Zazpívej, slavíčku“. Žáci měli zazpívat jednu národní či zlidovělou píseň bez hudebního doprovodu. Nejlepší zpěváci byli odměněni diplomem, malou drobností a první dva z každé kategorie...

ZŠ – Březen, měsíc knihy 2018

ZŠ – Březen, měsíc knihy 2018

Máš svoji oblíbenou knihu? Potom ji přines, vlož do ní záložku se svým jménem, třídou a polož na stoleček ve vestibulu školy.V týdnu od 12. 3. budeme mítkaždý den v 7:50 h. chvilku čtení na schodech, kde můžeš právě ty nebo tvoji rodiče, prarodiče všechny seznámit...

Soutěž Tajemství slavkovského podzemí

Soutěž Tajemství slavkovského podzemí

Zámek Slavkov – Austerlitz vyhlásil pro letošní školní rok literární soutěž na téma Tajemství slavkovského podzemí.Přesto, že byla soutěž žákům zadána dobrovolně, zúčastnilo se jí pod vedenímpaní učitelky Moudré několik žáků, čehož si nesmírně vážím.Je mi velkou ctí...

MŠ Motýlci – Věda baví předškoláky 2018

MŠ Motýlci – Věda baví předškoláky 2018

Ve středu 21. března 2018 nás ve třídě Motýlků navštívila lektorka ze společnosti Věda nás baví. Připravila si pro nás program na téma vzduch s cílem rozvíjet naše technické a vědecké myšlení. Hravou formou jsme se učili o této směsi plynů. Už víme, že největší podíl...

Sluníčkový den 2018

Sluníčkový den 2018

První jarní den roku 2018 se celá naše škola oblékla do žlutého kabátku. Tedy děti, žáci i paní učitelky jsme prozářili školu žlutými tričky. S pozitivní náladou jsme se vypravili k místnímu potůčku, abychom do něj svrhli Morenu. Minulý rok jsme v lehkých jarních...

Hurá na karneval! 2018

Hurá na karneval! 2018

Blíží se víkend, nebe pláče, ale u nás ve škole je plno dětí a žáků, kteří netrpělivě čekají, až začne karneval. Nutno dodat, že po dvojím přeložení z důvodu nemocí už jsme se báli, aby nedošlo k nějaké neplánované situaci. I když to tak zpočátku vypadalo, nakonec vše...

1. třída – Preventivní program Veselé Zoubky 2018

1. třída – Preventivní program Veselé Zoubky 2018

V posledním zimním týdnu v březnu roku 2018 jsme si v rámci preventivního programu Veselé zoubky, který pořádala DM drogerie, v naší první třídě ukázali, jak a proč si udržet naše zoubky veselé a zdravé. Aby škola nebyla dětem jen místem, kde se musí učit a dělat...

ZŠ – Recitační soutěž 2018

ZŠ – Recitační soutěž 2018

Ve středu 7. března 2018 se u nás ve škole konala recitační soutěž. Prvňáčci i čtvrťáci přednesli svoji připravenou básničku a měli tak možnost získat zkušenost stát sám za sebe před diváky a hodnotící porotou. Pro někoho to bylo jak žáci říkají “easy”, někdo se s...

VČA – Zima ve volnočasovkách 2018

VČA – Zima ve volnočasovkách 2018

I v zimě si ve volnočasovkách užíváme spoustu zábavy. Když to jde, tak dovádíme na sněhu. Hrajeme nové hry, luštíme úkoly, cvičíme či tancujeme pro radost. Někdy dokonce pomáháme i s úklidem, jindy jsme tak unavení, že jen lenošíme.[ngg src="galleries" ids="108"...

Koncert B. Vojkůvky 2018

Koncert B. Vojkůvky 2018

V úterý 13. února 2018 nás opět po roce navštívil pan Břetislav Vojkůvka se svým hudebním představením Dětským srdíčkům. Krásně nám zpestřil dopoledne svým znělým hlasem, když zpíval známé i neznámé písničky, tentokrát většinou o zvířátkách. Některé jsme si také...

MŠ – Stavíme sněhuláky o jarních prázdninách 2018

MŠ – Stavíme sněhuláky o jarních prázdninách 2018

Letošní jarní prázdniny vyšly na první únorový týden. Proto jsme se taky mohli radovat z čerstvé sněhové nadílky. Využili jsme skvělého sněhu a koulili koule na sněhuláky jako o život. Některé byly větší než my sami. [ngg src="galleries" ids="105"...

Vysvědčení v Bongu 2018

Vysvědčení v Bongu 2018

Ve středu 31. ledna končil nejen měsíc leden, ale také první pololetí letošního školního roku. Jelikož připadl tento den na středu, kdy žáci mají hodiny tělesné výchovy, rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným. Vyrazili jsme za pohybem do Bongo Brno, kde si žáci...

MŠ Motýlci – Vzhůru do vesmíru! 2018

MŠ Motýlci – Vzhůru do vesmíru! 2018

Začátek roku 2018 byl pro lidstvo velkým krokem.Třída Motýlků ve spolupráci se Základní školou a Mateřskou školou Němčanyuskutečnila svou první výpravu do vesmíru! Všechny děti prošly přísným režimem pro přípravu kosmonautů. Spočíval předevšímv osvojení si...

MŠ – Maňáskové divadlo 2018

MŠ – Maňáskové divadlo 2018

Ve středu 10. ledna 2018 jsme v naší jídelně zhlédli maňáskové divadélko Sluníčko, které si pro nás připravilo tři pohádky. Při té první jsme pomáhali princi pojmenovávat Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. A při dalších dvou jsme si zpívali známé písničky – tu...

Vánoční zpívání a dílnička napříč generacemi 2017

Vánoční zpívání a dílnička napříč generacemi 2017

Žáci a seniorky si před Vánoci zpříjemnili chvíle Blíží se čas Vánoc, svátků pohody a klidu, kdy se scházejí rodiny napříč generacemi.I my ve škole jsme se rozhodli sejít se se seniory a společně prožít předvánoční čtvrteční dopoledne. V půl desáté dopoledne se začaly...

1. třída – Vánoční večírek 2017

1. třída – Vánoční večírek 2017

Poslední školní den roku 2017 jsme si v 1. třídě uspořádali vánoční večírek. Nejprve jsme z papíru tvořili dlouhý řetěz, abychom si mohli vyzdobit třídu. Po svačince jsme si hráli, zpívali koledy, předváděli jsme pantomimu toho, co jsme si přáli pod stromeček, hráli...

Vánoční představení Betlém 2017

Vánoční představení Betlém 2017

V úterý 19. prosince 2017 jsme v jídelně naší školy zhlédli divadelní představení s vánoční tematikou. Provázeli ho dva pastýři Bohuš a Matuš, kterým anděl zvěstoval, že se narodil Ježíšek. A tak se vypravili do Betléma, aby se mu poklonili. Cestou potkali i tři...

MŠ Motýlci – Vánoční besídka a nadílka 2017

MŠ Motýlci – Vánoční besídka a nadílka 2017

Týden před Štědrým dnem roku 2017 se i naší mateřskou školou nesla vánoční atmosféra. Obě třídy již zdobily vánoční stromečky, děti tvořily kapříky a nemohly se dočkat Ježíška. První vánoční událost zahájila třída Berušek. Pondělní odpoledne děti zpříjemnily rodičům...

MŠ Berušky – Vánoční dílnička a nadílka 2017

MŠ Berušky – Vánoční dílnička a nadílka 2017

Týden před Štědrým dnem roku 2017 se i naší mateřskou školou nesla vánoční atmosféra. Obě třídy již zdobily vánoční stromečky, děti tvořily kapříky a nemohly se dočkat Ježíška. První vánoční událost zahájila třída Berušek. Pondělní odpoledne děti zpříjemnily rodičům...

Navštívil nás Mikuláš 2017

Navštívil nás Mikuláš 2017

V úterý 5. prosince 2017 k nám do školy zavítala vzácná návštěva. Sv. Mikuláš se svými dvěma pomocníky navštívil všechny třídy, aby zkontroloval, zda byly děti celý rok hodné. Ze svaté knihy četl pochvaly i hříchy. Na zlobivce se již třepal černočerný čert. Avšak...

První sníh 2017

První sníh 2017

Poslední listopadový den roku 2017 se z nebe konečně začal sypat první sníh! Byli jsme nadšením bez sebe, a proto jsme se bleskurychle převlékali na vycházku. Co kdyby náhodou přestalo sněžit… Venku sice nemrzlo, takže byl sníh hodně mokrý a na chodnících se tvořila...

MŠ Motýlci – Halloweenské hrátky 2017

MŠ Motýlci – Halloweenské hrátky 2017

Končící měsíc říjen jsme ve třídě Motýlků prožili ve znamení Halloweenu. Každý jsme obdrželi svoji kartičku s prázdnými okénky, které jsme postupně zaplňovali při plnění nejrůznějších úkolů. Začali jsme tvořením papírových netopýrků a strašidýlek z kelímků,...

Kouzelník 2017

Kouzelník 2017

V úterý 24. října 2017 nás navštívil kouzelník. Připravil si spoustu zajímavých triků a při mnohých z nich jsme mu mohli asistovat. Nejvíce se nám zřejmě líbilo kouzlo, kdy se kouzelníkovi pod rukama objevila bílá holubice či králíček. Toho jsme si nakonec vystoupení...

MŠ Motýlci – Pouštíme draka

MŠ Motýlci – Pouštíme draka

Využili jsme zřejmě jednoho z posledních teplých dnů ke skotačení na fotbalovém hřišti a vyrazili jsme pouštět draka. Nejprve nám větřík moc nepřál, ale nedali jsme se a dráčka drželi ve vzduchu alespoň při běhu. Po chvilce začalo foukat více a mohli jsme tak krtkovi...

VČA – Turnaj a malý výlet 2017

VČA – Turnaj a malý výlet 2017

Ve Volnočasových aktivitách proběhl turnaj ve hře Dobble a v pexesu. O výzdobu a závěrečný ceremoniál se postaraly šikovné čtvrťačky. Krásné babí léto jsme také využili k malému výletu do okolí Němčan.[ngg src="galleries" ids="83" display="basic_thumbnail"...

Výstava ovoce a zeleniny 2017

Výstava ovoce a zeleniny 2017

V pondělí 25. září 2017 se školáci a děti ze třídy Motýlků vypravili do Slavkova na každoroční výstavu ovoce a zeleniny. Jako první nás kromě krásně naaranžované výzdoby zaujal velký meloun a obrovská dýně. Mohli jsme také shlédnout spoustu druhů jablek a dalšího...

Divadlo Africká pohádka 2017

Divadlo Africká pohádka 2017

V pondělí 18. září 2017 nás navštívilo herecké duo z Hradce Králové, aby nám zahrálo Africkou pohádku. Hned na začátku jsme se seznámili s cestovatelem Emilem Holubem, který se vydal za dobrodružstvím do  vzdálené Afriky. Potkal tam spoustu zvířat a dokonce je začal...