MŠ Motýlci – Vzhůru do vesmíru! 2018

Začátek roku 2018 byl pro lidstvo velkým krokem.
Třída Motýlků ve spolupráci se Základní školou a Mateřskou školou Němčany
uskutečnila svou první výpravu do vesmíru!

Všechny děti prošly přísným režimem pro přípravu kosmonautů. Spočíval především
v osvojení si teoretických znalostí o vesmíru, v monitorování fyzické zdatnosti
a projevení vlastní kreativity.
S vesmírem děti seznámil animovaný kamarád Paxi, který v rámci krátkých filmů pojmenovával všechny planety, ukazoval jak se točí kolem Slunce či navštívil planetu Mars a hledal na ní známky života. Nabyté znalosti děti procvičovaly při různých hrách – Na černou díru, Na planety, S padákem, Na nekonečno apod. Díky hrám a cvičením také zvyšovaly svou fyzickou zdatnost, jako běh, vyhýbání se překážkám, přeskakování či třeba lezení po žebřinách. První kreativní úkol dětí byl s kamarády namalovat určenou planetu, aby poté mohly sestavit celou naši Sluneční soustavu.
Ke druhému kreativnímu úkolu jsme využili příznivého počasí a děti ve skupinkách stavěly svou vlastní planetu z přírodnin. Děti také nezahálely v rozvíjení konstruktivního myšlení, např. při stavbě velké společné rakety, při sestavování souhvězdí a vyzkoušely si také práci s pravítkem v rámci pracovního listu – spojování souhvězdí.
Po náročné přípravě se proškolení kosmonauti dočkali onoho velkého dne. Dne, kdy se oblékli do pomyslného skafandru, vzali si dýchací přístroj, zajistili se na lano, aby ve vesmíru při snížené gravitaci neodletěli a konečně se vydali na vesmírnou cestu.
V nepohodlných kosmo botách se prošli po své vybrané planetě, z které pomocí vesmírných kleští vzali kousek vzorku. Ten poté v laboratoři zkoumali a nabarvili dle svých představ.

První vesmírná výprava Motýlků se vydařila na jedničku.
A děti se už těší, kam se vydají příště.