ZŠ – Den dětí 2018

Vycházka na Lutršték a opékání na Myslivecké chatě

První červnový den tradičně patří všem dětem. I na naší škole se neučilo, místo toho jsme si „vyšlápli“ na vycházku po Němčanech a jeho okolí. Oklikou jsme to vzali na Lutršték, kde si žáci dali malou svačinku a pití. Tady je paní učitelky otestovaly, jaký jsou jednotlivé třídy kolektiv. Zadali jim úkol, který měl prověřit soudržnost kolektivu a spolupráci. První kolo to velmi dobře zvládli čtvrťáci, prvňáci měli menší problém.
V druhém kole se však ukázali jako prima parta a celý úkol velmi dobře zvládli. Poté jsme se vydali opět na cestu. Náš směr – zookoutek. Zde jsme se vystřídali s našimi nejmenšími – školkáčky, kteří si zde pochutnali na špekáčcích. Na ty se těšili právě žáci a vůně, která se linula, jim jen zvýšila apetit. Zatímco malincí odešli, velcí se pustili do opékání a pochutnávali si na špekáčcích, jiní si jen tak odpočívali či poběhávali po okolí. Celý den byl velmi příjemný a nutno dodat, že i žáci se chovali velmi vzorně.