Hurá na karneval! 2018

Blíží se víkend, nebe pláče, ale u nás ve škole je plno dětí a žáků, kteří netrpělivě čekají, až začne karneval. Nutno dodat, že po dvojím přeložení z důvodu nemocí už jsme se báli, aby nedošlo k nějaké neplánované situaci. I když to tak zpočátku vypadalo, nakonec vše dobře dopadlo. My jsme se tedy mohli přesunout do sálu, dozdobit své kostýmy a karneval může začít.

Hrála spousta pěkných písniček, masky se nám hezky ukázaly ve své kráse na podiu a došlo i k soutěžím a tanečkům. Atmosféra byla více než skvělá a i paní učitelky se zapojily do karnevalového reje. I když zpočátku to spíše vypadalo, že nás chce Radim – náš moderátor a bavič – udolat a zbavit se nás. Rozdal nám tenké nafukovací balonky a prý… paní učitelky, nafoukněte ho. Červenaly jsme se, hlava se nám motala… To by v tom byl čert, abychom si neporadily, a když jsme mu přinesly nafouknuté čtyři balonky, „spadla“ mu brada. Ženská si prostě vždy poradí (děkujeme panu Polachovi za pumpičku  ) Děti se bavily, tančily a soutěžily, a když přišel velký T-Rex dinosaurus, někteří se velmi polekali. Rex se snažil ve své velikosti s dětmi tančit, ale ukázalo se, že je příliš nemotorný. Raději zalezl a na podiu se objevil opět Radim. Ten na konec dětem udělal bublinkovou, vlastně bublinovou šou a ukázal nám tak velké bubliny, do kterých by se schovaly i některé děti. Všechno však musí skončit. Karneval ukrajoval ze svého plánovaného času, někteří si nechali zahrát na přání a společným pomalým tanečkem jsme si slíbili – TAK ZASE PŘÍŠTĚ!

Chtěla bych velmi pochválit žáky a děti naší školy a školky za jejich vzorné chování a také za to, že dokázaly vytvořit velmi příjemnou atmosféru a paním učitelkám, že se do karnevalu pohodově a aktivně zapojily.

Zuzana Olejníková
16.3.2018