MŠ Motýlci – Halloweenské hrátky 2017

Končící měsíc říjen jsme ve třídě Motýlků prožili ve znamení Halloweenu. Každý jsme obdrželi svoji kartičku s prázdnými okénky, které jsme postupně zaplňovali při plnění nejrůznějších úkolů. Začali jsme tvořením papírových netopýrků a strašidýlek z kelímků, vymalovávali pracovní list s dýněmi, dvě opravdové dýně jsme společnými silami i vydlabali a vyřezali. Také jsme procvičovali prostorovou a pravolevou orientaci při umísťování papírových pavoučků na pavučinu.

V úterý 31. října 2017 jsme se oblékli do oranžového či černého, abychom si užili Halloweenský den a splnili poslední úkoly k vyplnění kartičky. Hned ráno po příchodu do třídy nás čekala velká lepivá pavučina, kterou jsme prolézali sem a tam a moc nás to bavilo. Po svačince přišla na řadu obávaná malá bažina. Sebrali jsme odvahu a zabořili ruku do hlíny s “žížalami”, abychom si procvičili jemnou motoriku a vylovili si malou drobnost. Nakonec jsme pomáhali bubákům přejít přes hradby a další strašidla jsme lovili hodem míče. Po splnění všech úkolů a zaplnění kartičky jsme si vybrali malou odměnu a těšíme se na příští dobrodružství ve školce.