První sníh 2017

Poslední listopadový den roku 2017 se z nebe konečně začal sypat první sníh! Byli jsme nadšením bez sebe, a proto jsme se bleskurychle převlékali na vycházku. Co kdyby náhodou přestalo sněžit… Venku sice nemrzlo, takže byl sníh hodně mokrý a na chodnících se tvořila břečka, ale to nám vůbec nevadilo. Rozeběhli jsme se na hřiště, kde alespoň nehrozilo bláto. Po chvilce se k nám přidali stejně nadšení čtvrťáci, kteří nám pomohli se stavěním prvního pidi sněhuláčka. S radostí jsme váleli koule, koulovali se a chytali sníh na jazyk. Jen kreslení andělíčků nám nebylo dovoleno, i když jsme moc nevěděli proč. Nakonec jsme totiž byli stejně celí zmáčení a naše šatna se proměnila v jednu velkou sušárnu. Škoda, že sníh roztál. Už se moc těšíme, až přijde bílá peřina i s mrazem a budeme moci postavit pořádného sněhového kamaráda.

Motýlci