Fotogalerie 2018-2019

ZŠ – Komiksy s panem Vydrou 2019

ZŠ – Komiksy s panem Vydrou 2019

Venku je horko, prázdniny za dveřmi, ale my jsme ve škole ještě přivítali poslední návštěvu tohoto školního roku. Přijel k nám pan Vydra, se kterým jsme strávili téměř dvě hodiny plné aktivit. Seznámil nás s komiksy a jejich tvorbou. Mohli jsme se pokusit vepsat do...

MŠ Motýlci – Dračí tajemství – nocování 2019

MŠ Motýlci – Dračí tajemství – nocování 2019

Druhý červnový týden nás ve třídě Motýlků čekalo velké dobrodružství. V kouzelném kufru se nám objevil vzkaz, který hovořil o dávném dračím pokladu. A to bychom nebyly správné děti, kdybychom se jej nesnažily vypátrat! Během týdne jsme plnili malé úkoly, malovali jsme...

MŠ – Pasování na školáky 2019

MŠ – Pasování na školáky 2019

Ve čtvrtek 13. června 2019 nás opět po roce navštívil pan král s rytířem, aby slavnostně pasovali předškoláčky ze třídy Motýlků na školáky. Děti nejprve musely složit slib, že budou pilnými žáky a nikdy žádnými poškoláky. Poté si pan král volal jednotlivé holky a...

MŠ Motýlci – Den dětí u vojáků 2019

MŠ Motýlci – Den dětí u vojáků 2019

Poslední květnový den jsme se vydali se školáky do Vyškova, abychom oslavili den dětí u vojáků v kasárnách. U vstupu se nás ujal voják, který nás provázel celým areálem. Hned na začátku jsme se rozběhli pro bonbony, balónky a na malování obličeje. Při svačince nad...

MŠ – Výlet do planetária a plavba parníkem 2019

MŠ – Výlet do planetária a plavba parníkem 2019

V pondělí 20. května 2019 jsme se celá školka vydali na výlet do Brna. Měli jsme namířeno do planetária a na plavbu parníkem. Cesta autobusem byla dlouhá, stáli jsme v kolonách, a tak jsme se bavili alespoň pozorováním aut, náklaďáků či šalin. Venku pršelo, a když...

MŠ Motýlci – VIDA! science centrum 2019

MŠ Motýlci – VIDA! science centrum 2019

V pondělí 13. května 2019 jsme se vydali na výlet do VIDA! science centra v Brně. Byla to tak trošku i odměna za povedenou besídku pro maminky. Ve VIDA centru se nás ujala milá paní Eliška, která si pro nás připravila program Když kámen promluví. Dostali jsme malý...

MŠ Motýlci – Návštěva knihovny Vyškov 2019

MŠ Motýlci – Návštěva knihovny Vyškov 2019

Ve středu 24. dubna 2019 jsme se vypravili se školáky autobusem do Vyškova. Školáci měli v Zoo parku exkurzi a my Motýlci jsme vyrazili do knihovny Karla Dvořáčka. Příjemná paní knihovnice Lenka nás provedla dětským oddělením, ukázala nám, jak se knihy dělí a řadí....

MŠ Motýlci – S robotem do pohádky 2019

MŠ Motýlci – S robotem do pohádky 2019

V pondělí 15. dubna 2019 nás ve školce navštívil pan Hrozek, který si pro nás připravil program o robotech Ozobot. Nejprve nám ukázal na pohádce O Červené Karkulce, jak robotci fungují. Zaujal  nás také velký robot z lega, kterého jsme zelenou barvou uvedli do pohybu...

Zápis do 1. třídy 2019

Zápis do 1. třídy 2019

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 proběhl na naší škole zápis do 1. třídy roku 2019/2020. Vyzkoušet své znalosti a dovednosti přišlo 28 dětí z Němčan i Hodějic. Děti rozstříhaly obrázky s pohádkou, které následně řadily dle děje a převyprávěly. Ukázaly nám, jak umí kreslit,...

MŠ Motýlci – Vlnka 2019

MŠ Motýlci – Vlnka 2019

Alespoň pár rozmazaných fotek z Vlnky aneb řádící děti se špatně fotí Pokud vaše dítě není na žádné fotce, zřejmě bylo tak rychlé, že z něj byla vždy jen šmouha… 

MŠ Berušky – Vlnka 2019

MŠ Berušky – Vlnka 2019

Alespoň pár rozmazaných fotek z Vlnky aneb řádící děti se špatně fotí Pokud vaše dítě není na žádné fotce, zřejmě bylo tak rychlé, že z něj byla vždy jen šmouha… 

Vystoupení B. Vojkůvky 2019

Vystoupení B. Vojkůvky 2019

V pondělí 1. dubna nás navštívil pan Břetislav Vojkůvka se svým hudebním vystoupením. Rozezněl nám tak celou jídelnu a my si s ním notovali známé písničky či jsme se zaposlouchali do krásných klavírních skladeb. [ngg src="galleries" ids="176" display="basic_thumbnail"...

VČA – Zoboti v naší družině 2019

VČA – Zoboti v naší družině 2019

V měsíci březnu k nám zavítal p. Hrozek se svými zobotíky. Nejprve jsme si pověděli co zototíci umí a dokážou. Poté jsme si mohli samotnou akci vyzkoušet, namalovat jim různé cesty a příkazy, které museli zotozi plnit. Moc se nám tohle odpoledne líbilo a budeme rádi,...

ZŠ – Čtení na schodech 2019

ZŠ – Čtení na schodech 2019

Od druhého březnového týdne probíhá v naší škole Čtení na schodech, které se v loňském roce setkala s oblibou. Žáci v rámci března – měsíce knihy přinesli knihy, které mají rádi a vystavují je ve vestibulu školy. Od pondělí 11. března si vždy někdo vybere svoji knihu,...

ZŠ – Recitační soutěž 2019

ZŠ – Recitační soutěž 2019

V úterý 19. března 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Z každé třídy byli vybráni žáci, kteří postoupili do školního kola. To dopadlo takto: místo Tereza Jeřábková místo Eliška Křivánková, Pavla Holoubková místo Michal Vrána čestné uznání Lucie Bartošová a...

MŠ Motýlci – Vycházka na vysílač 2019

MŠ Motýlci – Vycházka na vysílač 2019

Ve středu 20. března 2019 jsme vynesli Morenu, abychom se rozloučili s paní Zimoua přivítali jaro. A opravdu se nám to podařilo. Další dva dny totiž bylo krásně, polní cesty byly dobře schůdné a tak jsme se vydali na velkou vycházku na vysílač.Do kopce to byla fuška a...

Sluníčkový den 2019

Sluníčkový den 2019

Ve středu 20. března 2019 jsme se v celé škole tradičně oblékli do žlutého, abychom společně přivítali nadcházející jaro. Vydali jsme se i na malý průvod s Morenou, symbolem zimy, který jsme zakončili jejím svržením do potoka. Zima se nechtěla dát a při prvním pokusu...

MŠ – Knížka pro Lucinku 2019

MŠ – Knížka pro Lucinku 2019

Ve středu 20. března 2019 se u nás ve třídě MŠ Berušek konal projekt Knížka s Lucinkou pořádaný v rámci projektu Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání II (MAP II).

MŠ – Škola nanečisto podruhé 2019

MŠ – Škola nanečisto podruhé 2019

Ve středu 13. března se podruhé sešly děti z MŠ Hodějice a MŠ Němčany v základní škole v Němčanech. Žáci školy si pro budoucí prvňáčky připravili druhé dopoledne. Tentokráte jsme vytvořili tři skupinky a tedy i tři stanoviště. Jedno stanoviště bylo odpočinkové. Paní...

MŠ – Předškoláci si zahráli na školáky 2019

MŠ – Předškoláci si zahráli na školáky 2019

Zazvonilo na hodinu a…tak nějak by mohla začít hodina ve škole. V naší škole sice nezvoní, ale pro budoucí předškoláky začalo jejich první vyučování ve škole v úterý 5. března 2019 v dopoledních hodinách. Přijeli k nám děti z MŠ Hodějice a společněs dětmi z MŠ...

ZŠ – Zazpívej, slavíčku! 2019

ZŠ – Zazpívej, slavíčku! 2019

V úterý 5. března se uskutečnilo na naší škole školní kolo pěvecké soutěže Zazpívej, slavíčku! Před porotou složenou z vyučujících obou tříd se představilo celkem 11 odvážných zpěváků ze 2. a 3. ročníku, kteří byli odměněni potleskem početného obecenstva. Porota...

VČA – Karneval v družině 2019

VČA – Karneval v družině 2019

Únor patří karnevalům, tak jsme si taky jeden uspořádali. Hráli jsme různé soutěže, vyhlásili jsme nejhezčí masku dne, dobře jsme si zatancovali, ale nejvíce nás bavili nafukovací balónky, se kterými byla největší zábava [ngg src="galleries" ids="164"...

MŠ Motýlci – Malí paleontologové 2019

MŠ Motýlci – Malí paleontologové 2019

Konečně se nám otepluje a nás Motýlky na konci měsíce února čekalo malé překvapení na pískovišti. Byly tam nahlášeny prapodivné nálezy, které jsme museli prozkoumat. Po bližším ohledání každý z nás přišel na to, že se v písku ukrývají starodávné fosílie dinosaurů....

2. třída – Malí stavitelé mostů 2019

2. třída – Malí stavitelé mostů 2019

Ve středu 27. února se ve 2. třídě uskutečnil projektový den pod vedením zkušené paní lektorky z Malé technické univerzity. Tentokrát na téma – Stavitel mostů. Cílem projektu bylo vzbudit v dětech zájem o techniku. Názorně a jednoduše poznávat technický svět kolem...

MŠ Motýlci – Vzhůru do vesmíru! 2019

MŠ Motýlci – Vzhůru do vesmíru! 2019

Po loňské úspěšné výpravě do vesmíru se Základní škola a Mateřská škola Němčany rozhodla vypravit další expedici z řad Motýlků a objevovat taje nekonečna. Kosmonautem se nestane jen tak někdo, proto byly děti podrobeny důkladnému výcviku. Nejprve musely nabýt...

VČA – Zima v družině 2019

VČA – Zima v družině 2019

K zimě patří sníh, které jsme se letos nakonec dočkali. Tudíž jsme každou volnou chvíli vyráželi si ho užít. Pořádali jsme koulovačky, stavěli sněhuláky, klouzali se z kopce nebo dělali andělíčky. Užili jsme si plno legrace a poté jsme se zahřáli v družině v teple...

MŠ – Divadlo Pejsek a kočička 2019

MŠ – Divadlo Pejsek a kočička 2019

V úterý 8. ledna 2019 k nám přijela paní Horáková s maňáskovým představením O pejskovi a kočičce. Pejsek s kočičkou myli podlahu a vařili dort, což jsou pohádky, které děti moc dobře poznali...[ngg src="galleries" ids="157" display="basic_thumbnail"...

VČA – Vánoce v družině 2018

VČA – Vánoce v družině 2018

Na Vánoce jsme se ve volnočasových aktivitách připravovali důkladně. Nejprve jsme si napekli linecké cukroví, které jsme nakonec všechno snědli. Vytvořili jsme si různá přáníčka, ozdoby a každým dnem vyhlíželi Ježíška. Přinesl nám spoustu krásných dárků s kterými si...

MŠ – Divadlo Radost 2018

MŠ – Divadlo Radost 2018

Ve čtvrtek 13. prosince 2018 jsme museli vstávat moc brzo, protože nás před školkou čekal velký autobus. Jeli jsme totiž do brněnského divadla Radost. Původně jsme měli zhlédnout představení O pejskovi a kočičce, ale hlavní herci onemocněli. Užili jsme si tak Špalíček...

Návštěva Mikuláše 2018

Návštěva Mikuláše 2018

Ve středu 5. prosince 2018 nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem, aby opět po roce zkontrolovali svou knihu pochval a hříchů. Spoustu dětí Mikuláš pochválil, na jiné se musel trošku rozzlobit čert. Děti slibovaly, že budou více jíst pomazánky, nebo že budou méně...

3. třída – Malí stavitelé 2018

3. třída – Malí stavitelé 2018

Žáci třetí třídy jsou v rámci badatelských aktivit zapojeni do projektu EU, kde si postupně budou zkoušet práci stavitelů města, architektů, inženýrů, stavitelů mostů či věží. Projekt je pod vedením Malé technické univerzity a má za cíl žákům zprostředkovat matematiku...

MŠ Motýlci – Posíláme pohled 2018

MŠ Motýlci – Posíláme pohled 2018

Paní ředitelka nám přinesla pohled a zeptala se nás, zda bychom jej chtěli poslat dětem do Prahy. S radostí jsme se ujali adresy a napsali malý pozdrav z naší malé jihomoravské vesničky do velkoměsta. Všichni jsme se “podepsali” otiskem prstíku a hurá na vycházku k...

MŠ Motýlci – Zákoutí halloweenského hradu 2018

MŠ Motýlci – Zákoutí halloweenského hradu 2018

Po podzimních prázdninách na nás v našem kouzelném kufru čekalo malé překvapení. Byly to papíry s prázdným hradem a my se dověděli, že prožijeme malé halloweenské dobrodružství. Naším úkolem bylo si hrad vymalovat a odhalit, kdo se skrývá v jeho oknech a dveřích. Za...

Vyhlášení soutěže Tvoříme z přírodnin 2018

Vyhlášení soutěže Tvoříme z přírodnin 2018

Po loňské úspěšné podzimní soutěži se i letos mohly děti pustit do tvoření a přinést své výtvory do školní soutěže “Tvoříme z přírodnin”. Chodba školy se během pár dní přeměnila na úžasnou podívanou. Děti při přestávkách a přesunech na svačinku obdivovaly nejrůznější...

Papoušci a jejich život 2018

Papoušci a jejich život 2018

Ve čtvrtek 18. října 2018 k nám až z Litvínova přijel pan Radek Jareš a jeho kolega s papoušky. Pan chovatel má doma kolem 70 papoušků a nově i malé opičky. S velkým papouškem Ara jsme se mohli vyfotit, ale někteří z nás se trošku báli a tak fotku nemají. Aru jsme...

VČA – Zábava ve volnočasovkách 2018

VČA – Zábava ve volnočasovkách 2018

Ve volnočasovkách si užíváme super zábavu. A občas i netradiční, jako teď. Měli jsme za úkol v týmech pomocí různých věcí zabalit vajíčko tak, aby se nerozbilo při hodu z výšky. Pár z nás se to povedlo. [ngg src="galleries" ids="140" display="basic_thumbnail"...

Možná přijde i kouzelník 2018

Možná přijde i kouzelník 2018

V úterý 25. září 2018 se v naší jídelně objevilo kouzelnické zázemí s ním i pan kouzelník. Předvedl nám nejrůznější triky. Jak sám říkal, kouzla neexistují, jedná se pouze o šikovnost rukou. Moc se nám líbilo, když se mu pod rukama objevila holubice či když naše...

MŠ – Maňáskové divadlo 2018

MŠ – Maňáskové divadlo 2018

V pátek 7. září 2018 nás navštívilo maňáskové divadlo s třemi pohádkami. První byla pohádka Budka v poli, kterou dobře známe a často jsme ji přeříkávali společně se zvířátky. Druhou pohádkou byl Budulínek, díky kterému jsme si zopakovali, že nesmíme otevírat cizím...