MŠ Motýlci – Dračí tajemství – nocování 2019

Druhý červnový týden nás ve třídě Motýlků čekalo velké dobrodružství. V kouzelném kufru se nám objevil vzkaz, který hovořil o dávném dračím pokladu. A to bychom nebyly správné děti, kdybychom se jej nesnažily vypátrat! Během týdne jsme plnili malé úkoly, malovali jsme jako malíři na plotu a potom tvořili dračí vejce. Cvičili jsme a dělali malé barevné sopky. A nám se začala objevovat jakási tajuplná písmena. Bohužel jsme jim nerozuměli.

Šifru jsme se vydali hledat až v pátek 14. června o půl šesté odpoledne. Od školky nás vedly šipky a dál už jsme hledali oranžové fáborky, pod kterými byla ukryta další písmena. A o kus dál i jakési roličky. Ve školce jsme je rozbalili a zjistili jsme, že to je ta potřebná šifra, díky níž jsme mohli odkrýt tajuplná písmena, která jsme sbírali celý týden. Písmena jsme převedli do naší abecedy, ale pořád jsme nevěděli, jak je máme správně seřadit. To už byl ale čas večeře. Dali jsme si naše oblíbené tousty s kopou zeleniny a přesunuli jsme se ke druhákům do třídy na film. A protože celý týden se nesl v dračí náladě, pustili jsme si pohádku Jak vycvičit draka, u které jsme mlsali dobrůtky od našich rodičů. Po deváté hodině konečně zašlo sluníčko, dokoukali jsme film a hurá na stezku odvahy. S baterkami jsme chodili do třídy Berušek, kde jsme měli vzít jeden kus papíru. Skoro vůbec jsme se nebáli… Teda, po tom, co nás vylekala paní učitelka, už trošku jo. Ale zvládli jsme to. Složili jsme kusy papíru, které určovali pořadí šifrovaných písmen a mohli jsme tak konečně zjistit, kde se nachází poklad draků. Z posledních sil jsme jej šli hledat do jídelny školy. A našli jsme ho!!! V truhle jsme každý našel dračí Bezzubku, hopíka, bonbony a upomínkový list na celé nocování. Štastní jsme si pelášili vyčistit zoubky, šup do pyžamek a do postýlek. Na módní přehlídku pyžamek jsme už sílu neměli. Paní učitelka nám přečetla dračí pohádku na dobrou noc, ale málokdo jsme ji doposlouchali do konce… 

V sobotu ráno jsme posnídali zase sladké napečené dobroty, ale neměli jsme šanci je všechny zbaštit. Pak už jsme si stihli jen vymalovat omalovánku a ve dveřích se objevili rodiče..

Celé nocování se moc vydařilo!
Všichni jsme projevili velkou odvahu ve školce přespat. 
Moc děkujeme všem rodičům za napečené a nakoupené dobroty!!!