Papoušci a jejich život 2018

Ve čtvrtek 18. října 2018 k nám až z Litvínova přijel pan Radek Jareš a jeho kolega s papoušky. Pan chovatel má doma kolem 70 papoušků a nově i malé opičky. S velkým papouškem Ara jsme se mohli vyfotit, ale někteří z nás se trošku báli a tak fotku nemají.

Aru jsme přivítali potleskem a on nám ukázal svá obrovká křídla. Viděli jsme také nejmenší papoušky na světě, krásné žlutozelené papoušky a taky jednoho nezbedu, který si nám sedal na hlavu. Dověděli jsme se o papoušcích spoustu nových věcí, třeba že mají moc rádi burákové máslo, které umí baštit přímo ze lžíce. Nebo to, že umí cvičit či lenošit. Viděli jsme jednoho papouška jak leží a válí sudy, druhého zase jak dělá přemety. A další dva velcí nám ukázali, jak trhají papír či ničí plechovku. Jedním z nich byla líná samička, které se nechce létat a tak šplhá. Mluvící Žako se trošku bál, proto nám nic nepověděl. Ale doma prý umí napodobit zvonění telefonu i hlas malé holčičky. V klecích jsme zahlédli i malé opičky, které pan chovatel nemohl pustit, protože jsou moc živé a už  bychom je ve škole asi nechytili…

Celá návštěva krásných papoušků se nám moc líbila a ocenili jsme ji potleskem, který opět zaslechl i Ara zelenokřídlý a na rozloučenou nám znovu zamával křídly.