MŠ – Škola nanečisto podruhé 2019

Ve středu 13. března se podruhé sešly děti z MŠ Hodějice a MŠ Němčany v základní škole v Němčanech. Žáci školy si pro budoucí prvňáčky připravili druhé dopoledne.

Tentokráte jsme vytvořili tři skupinky a tedy i tři stanoviště. Jedno stanoviště bylo odpočinkové. Paní učitelka Moudrá si s dětmi zacvičila jógu a přitom jí pomáhali její zkušení žáčci z kroužku, který na naší škole vede.

Druhé stanoviště bylo ve druhé třídě a paní učitelky Dembická a Blažková si pro děti připravily výtvarné tvoření, které se vedlo již ve velikonoční tématice. Zde si mohly děti vytvořit motané kuřátko. I zde jim pomáhali žáci z druhé a třetí třídy.

Třetí stanoviště bylo sportovní. Přesto, že počasí hraje všemi možnými ukázkami – déšť, sluníčko, vítr, sněhové přeháňky…my se přesto nebojíme a vyrážíme na hřiště za budovou. Zde si děti vyzkoušely rozcvičku, zahrály si hru a soutěžily v hodu raketkou a ve skoku z místa. Přitom všem jim velmi pomáhali žáci, kteří navštěvují kroužek atletiky. Svého úkolu se zhostili na výbornou.

Během výměny na stanovištích si děti zakously výbornou buchtu, kterou pro ně upekly naše dvě šikovné paní kuchařky Marika a Pavla. O tom, jak byla dobrá, svědčí prázdné talíře.

Na konci celého dopoledne přišlo na vyhodnocení obou dvou dopolední. Děti celou akci hodnotily velmi kladně a to i ti starší, budoucí spolužáci. Předškoláci dostali upomínkové listy, svoje výtvory a také malou odměnu.

No a jak dopadlo sportovní klání?

hod raketkou                                   skok daleký

nejlepší kluk         Daniel Kavala                               Štěpán Andrla