MŠ Motýlci – Den dětí u vojáků 2019

Poslední květnový den jsme se vydali se školáky do Vyškova, abychom oslavili den dětí u vojáků v kasárnách. U vstupu se nás ujal voják, který nás provázel celým areálem. Hned na začátku jsme se rozběhli pro bonbony, balónky a na malování obličeje. Při svačince nad námi kroužilo letadlo a pan voják nám vysvětlil, že nabírá výšku. A při cestě na další aktivity jsme pochopili proč. Když bylo letadlo už hodně vysoko, vyskočili z něj asi čtyři parašutisti. Jeden dělal ve vzduchu dokonce kotrmelce. Potom jsme zahlédli písek a bylo nám jasné, že to jsou úkoly stvořené přesně pro nás. Zkoušeli jsme hledat speciálními bodáky nášlapné i pojezdové miny, a taky jsme běhali přes překážky. Chvilku jsme spočinuli u sledování psovodů a jejich neuvěřitelně vycvičených psů. Zhlédli jsme dokonce nebezpečnou situaci s výstřely, kdy se pes zakousl výtržníkovi do ruky. Poté jsme pokračovali dál skákat v pytli, házet šipky a granáty, lovit rybičky, podívat se na další vojenskou techniku a zahasit si k armádním hasičům. Když se nachýlil čas návratu do školky, tak jsme si ještě na “buzerplace” potěžkali zbraně a pak už s plnými batůžky sladkostí ze splněných úkolů hurá zpátky do školky na oběd.

Den dětí u vojáků se nám moc líbil!
Už se těšíme, kam pojedeme příště.