MŠ – Výlet do planetária a plavba parníkem 2019

V pondělí 20. května 2019 jsme se celá školka vydali na výlet do Brna. Měli jsme namířeno do planetária a na plavbu parníkem. Cesta autobusem byla dlouhá, stáli jsme v kolonách, a tak jsme se bavili alespoň pozorováním aut, náklaďáků či šalin. Venku pršelo, a když jsme konečně dorazili na Kraví horu, rychle jsme se šli schovat do planetária. Zbaštili jsme chutnou svačinku i dobrotu od rodičů a usadili jsme se v pohodlných křeslech na promítání pohádky v kopuli. Prvně jsme si prohlédli, jak vypadá noční obloha, souhvězdí a jednotlivé planety naší sluneční soustavy.  A poté už jsme se těšili z pohádky „Se zvířátky o vesmíru“. Když jsme pohádkový příběh dokoukali a opouštěli planetárium zpět do autobusu, vysvitlo nám na chvilku sluníčko. Přejeli jsme na brněnskou přehradu, kde jsme se naobědvali výborného řízku s chlebem. Pravda, chlebu jsme moc nedali, tak ochutnaly i kačeny a rybky. A pak už hurá na palubu! I přes mračna nad námi jsme se usadili na střeše parníku, abychom měli parádní výhled… Jenže hned začalo kapat. Paní učitelka nás stihla jen vyfotit a pelášili jsme se schovat do podpalubí. Kouzelnou plavbu umocnilo ještě střídající se počasí. Chvilku krásně, potom liják. No byli jsme rádi, že se můžeme schovávat za okny parníku. Dopluli jsme pod hrad Veveří, kde se náš výlet chýlil ke konci. Při cestě domů si někteří z nás v autobuse pěkně zdřímli a už jsme se plni nových zážitků ocitli před školkou…

Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další!