MŠ Motýlci – Zákoutí halloweenského hradu 2018

Po podzimních prázdninách na nás v našem kouzelném kufru čekalo malé překvapení. Byly to papíry s prázdným hradem a my se dověděli, že prožijeme malé halloweenské dobrodružství. Naším úkolem bylo si hrad vymalovat a odhalit, kdo se skrývá v jeho oknech a dveřích. Za splnění úkolu jsme získali malý obrázek postavičky. Čekali na nás úkoly v podobě tvoření, pracovních listů, ale i hledání v žížalové bažině a velká lepivá pavučina. Do té se za námi přišly podívat i děti
z Berušek. Když jsme měli celý hrad barevný a plný strašidelných bytostí, byli jsme zvědaví, kde se nám objeví mapa k nějaké odměně. A ta se opět objevila zase v našem kouzelném kufru. Byly to hned tři mapy, takže jsme si je mezi sebe rozdělili podle jednotlivých stolečků. Dlouhou chvíli jsme studovali, co to je za mapu, kde se náš malý poklad asi nachází. Až jsme na to přišli! Byla to školní zahrada a hřiště. Hned jsme se vypravili poklad hledat a povedlo se nám to! Mohli jsme si tak smlsnout na strašidelné odměně a udělat si svítící náramek.

V tomto sychravém období jsme nezapomněli ani na naše české dušičky. Jeden den jsme se šli potichoučku jako myšky projít na místní hřbitov, abychom se podívali, jak vzpomínáme na své blízké, kteří už tu s námi nejsou.

Celé strašidelné dobrodružství se  nám moc líbilo a už se těšíme, co nás čeká příště.