MŠ Motýlci – VIDA! science centrum 2019

V pondělí 13. května 2019 jsme se vydali na výlet do VIDA! science centra v Brně. Byla to tak trošku i odměna za povedenou besídku pro maminky. Ve VIDA centru se nás ujala milá paní Eliška, která si pro nás připravila program Když kámen promluví. Dostali jsme malý pytlíček, ve kterém se ukrýval pidi kamínek. Měli jsme za úkol si jej představit a namalovat na papír, jak by asi mohl vypadat. Mysleli jsme si, že kameny mluvit neumí, ale teď už víme, že když jim pomůžeme – klepneme do nich, tak na nás promluví. Seznámili jsme se s pár vzácnými kameny jako křišťál, citrín, růženín, jaspis, jadeit, tyrkys či tygří oko. Stavěli jsme z kamenů a prošli si kamennou stezkou. Nakonec jsme se podívali do pytlíku, jaký kamínek se skrývá uvnitř. Někteří jsme se se svou představou trefili.

Po krásném programu jsme si dali dobrou svačinku a vyrazili jsme na science show Detonátor. Ano, byla to show s výbuchy. Měli jsme docela nahnáno, ale zvládli jsme to! A potom už hurá do expozice. Jako první nás zaujala velká prolézací věž, ale paní učitelka nás z ní brzy vyhnala, že prý prolézačky máme i jinde. A tak jsme se šli podívat dál. Hráli jsme si s vodou, na klavír, zahráli jsme si na moderátory počasí, vypouštěli horkovzdušné balóny, zkoušeli tep svého srdce a spoustu dalších věcí! Nejraději bychom tam byli do teď, ale čekal na nás výborný řízek a potom už jsme museli zase zpátky do školky… 

Výlet byl úžasný!
Takže mamko, taťko, až bude škaredě, víte, kam nás vzít!