Fotogalerie 2022-2023

MŠ + 2. třída – Králíci z klobouku 2023

MŠ + 2. třída – Králíci z klobouku 2023

Bob a Bobek. Pohádka, kterou nejen děti, ale i dospělí dobře znají. Představení o těchto dvou ušácích nám předvedly herečky z divadla Špílberg v našem kulturním sále v Němčanech. Příběh vyprávěl o tom, jak Bob a Bobek ztratili svůj klobouk a vydali se ho hledat. Cesta...

MŠ Motýlci – Lednové procházky 2023

MŠ Motýlci – Lednové procházky 2023

Procházky v měsíci lednu si užíváme i bez sněhu či zimního sluníčka. Pozdravili jsme Ježíška v Betlémě pod vánočním stromem, sypali jsme zrní do místních krmítek, aby se ptáčci měli dobře. Překvapili jsme našeho kamaráda Matouška a náhodně jsme nakoukli k místní...

ZŠ + MŠ Motýlci – Volby nejoblíbenějšího jídla 2023

ZŠ + MŠ Motýlci – Volby nejoblíbenějšího jídla 2023

Poslední lednová týden je ve znamení finále volby prezidenta ČR. Jelikož se toto téma dotýká i samotných dětí, nechali jsme je, aby si takové volby vyzkoušely. Jako téma jsme si vybrali nejoblíbenější jídlo, které bychom chtěli ve školním jídelníčku a dosud nebylo....

Vánoční dílny pro seniory 2022

Vánoční dílny pro seniory 2022

21. prosince 2022 byla naše škola otevřena seniorům z Němčan a také prarodičům našich žáků. Společně jsme si zazpívali u vánočního stromečku koledy a děti z tanečního kroužku si připravily krátké vánoční vystoupení. Následovalo posezení u kávy, punče a cukroví a...

2.A – Vánoční besídka 2022 

2.A – Vánoční besídka 2022 

20. prosince 2022 proběhly ve všech třídách základní školy vánoční besídky. Žáci se vzájemně obdarovali drobnými dárky. Pod stromečkem také našli i hračky a školní pomůcky do vyučování.[ngg src="galleries" ids="479" display="basic_thumbnail"...

2.B – Vánoční besídka 2022

2.B – Vánoční besídka 2022

20. prosince 2022 proběhly ve všech třídách základní školy vánoční besídky. Žáci se vzájemně obdarovali drobnými dárky. Pod stromečkem také našli i hračky a školní pomůcky do vyučování.[ngg src="galleries" ids="477" display="basic_thumbnail"...

3. třída – Vánoční únikovka a radost z dárků 2022

3. třída – Vánoční únikovka a radost z dárků 2022

20. prosince 2022 proběhly ve všech třídách základní školy vánoční besídky. Žáci se vzájemně obdarovali drobnými dárky. Pod stromečkem také našli i hračky a školní pomůcky do vyučování. Třeťáci si zahráli únikovou hru, jelikož neposlušný vánoční skřítek je uvěznil v...

MŠ Motýlci – Vánoční besídka a dílnička 2022

MŠ Motýlci – Vánoční besídka a dílnička 2022

S dětmi jsme od začátku adventní doby připravovali pohádkové představení „O jedličce“, které bylo plné písniček a básniček. Na začátku nacvičování při celkovém počtu dětí jsme měli dostatek zvířátek, např. 3 veverky, 2 pejsky, 2 kočičky apod. Z důvodu průběžné...

MŠ Berušky – Mikulášská besídka a dílnička 2022

MŠ Berušky – Mikulášská besídka a dílnička 2022

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 jsme si pro rodiče připravili mikulášskou besídku. Děti i paní učitelky se převlékly do čertovského a moc se těšily na odpoledne, kdy přivítají vzácné rodinné hosty. Trochu jsme byli smutní z počtu dětí, bohužel nás bylo kvůli nemoci jen...

MŠ – Vystoupení Jezulátko 2022

MŠ – Vystoupení Jezulátko 2022

Po návštěvě Mikuláše, v úterý 6. prosince 2022, ve vánoční atmosféře pokračovala dětmi oblíbená Veronika Vičarová s interaktivní vánoční pohádkou „Jezulátko se nám narodilo“ Děti se staly součástí tajuplného vánočního příběhu o narození malého Jezulátka.Putováním s...

Mikuláš 2022

Mikuláš 2022

„Mikuláši, přijď dnes k nám,písničku ti zazpívám.Přines prosím trochu dobrot,můžeš je dát třeba do bot… “ A přišel. V pondělí 5. prosince 2022 se školou ozývalo zvonění, dupání, blekotání, řinčení řetězem... Mateřáčci se trochu báli, zpívali a recitovali, školáci...

MŠ – Exkurze u hasičů a výstava drobného zvířectva 2022

MŠ – Exkurze u hasičů a výstava drobného zvířectva 2022

V pátek se vydaly děti z obou tříd MŠ na výlet linkovým autobusem do Slavkova. Čekala je VIP exkurze u záchranného hasičského sboru v nově postavené budově hasičů. Děti si prohlédly veškeré vybavení v zásahových autech, do kterých si potom mohly vlézt, vyzkoušely si...

MŠ Motýlci – Strašidel se nebojíme 2022

MŠ Motýlci – Strašidel se nebojíme 2022

Poslední říjnový den se u Motýlků nesl ve znamení STRAŠIDELNÉHO DNE. Děti přišly v kostýmech různých bytostí, které se nejprve představily svým strašidelným jménem. Po tanečním reji následovaly hry a soutěže jednotlivců, v páru, tanec s vidlemi....Každé strašidlo si...

ZŠ – Halloween ve škole 2022

ZŠ – Halloween ve škole 2022

Pondělí 31. října 2022 žáci 2. a 3. třídy zahájili výstavou věnovanou ochotnickému divadlu, kterou uspořádal Klub historiků obce Němčany. Potom nás čekalo Halloweenské učení. Při práci se zašifrovaným textem jsme se dozvěděli o významu Halloweenu ale i našich Dušiček....

Malí stavitelé na naší škole a drakiáda 2022

Malí stavitelé na naší škole a drakiáda 2022

Žáci druhé a třetí třídy si mohli v rámci badatelských aktivit vyzkoušet práci stavitelů města a architektů. Projekt je pod vedením Malé technické univerzity a má za cíl žákům zprostředkovat matematiku trošku jinak. V tématu Malý stavitel si žáci vyzkoušeli postavit...

MŠ Motýlci – Plody podzimu 2022

MŠ Motýlci – Plody podzimu 2022

V týdnu od 10. do 21. října 2022 jsme si s dětmi povídali o ovoci a zelenině z našich zahrad, polí i ze vzdálenějších zemí. Za domácí úkol měly děti donést nějaké ovoce či zeleninu. Procvičili jsme naše smysly. Zeleninu a ovoce jsme poznávali, hmatem, čichem, chutí a...

MŠ Berušky – Procvičujeme prstíky 2022

MŠ Berušky – Procvičujeme prstíky 2022

Páteční dopoledne, 14. října 2022, jsme procvičovali prstíky u brambor na loupačku a dlabání dýně. Brambory jsme potom nakrájeli a pochutnaly si na nich kačeny.

Mobilní planetárium 2022

Mobilní planetárium 2022

Ve čtvrtek 29.9.2022 přivezl lektor pan Štoudek do sálu OÚ mobilní planetárium s pohádkovým příběhem pro MŠ Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu a zábavně vzdělávací pořad pro ZŠ Voda - zázrak přírody. Každá třída měla svůj vysílací čas a kopuli sama pro sebe. ...

MŠ Motýlci – Den se zdravotní sestřičkou 2022

MŠ Motýlci – Den se zdravotní sestřičkou 2022

V září jsme oslovili rodiče, zda by nám přišli přiblížit své povolání a zpestřili nám tak výuku předškolních a starších dětí. Měli jsme velkou radost, když se jedna maminka přihlásila a přišla mezi nás. Byla to maminka našeho Metůdka, paní Kronerová. Jejím posláním je...

MŠ Motýlci – Tažní ptáci 2022

MŠ Motýlci – Tažní ptáci 2022

Dne 26. 9. 2022 jsme ve třídě Motýlků přivítali mezi sebe paní Alenu Markovou z Lesní školky Pampeliška, která nám povídala o ptácích. Dozvěděli jsme se například, proč někteří odlétají do teplých krajin a jiní ne. Podívali se, jaká a z čeho si staví svá hnízda....

MŠ – Maňáskové divadlo Sluníčko 2022

MŠ – Maňáskové divadlo Sluníčko 2022

Dne 7. 9. 2022 přijelo do školky maňáskové divadlo Sluníčko. Děti zhlédly pohádky Hrnečku vař, O zlaté rybce a O Smolíčkovi, měly možnost zpívat písničky nebo si pohladit kosáky Klárku a Oskara. Poznaly ponaučení z pohádek, že kdo chce mít moc, nemá nic a hlavně to,...