MŠ Motýlci – Výlet do ACHP 2023

Na pátek 16. 6. 2023 jsme se s Motýlky velice těšili. Dostali jsme totiž pozvánku na Den otevřených dveří ACHP Slavkov, a.s. a Rostěnice a.s.

Vydali jsme se autobusem do Slavkova a potom pěšky podél řeky Litavy. Hnala nás nedočkavost, co nás čeká a proto jsme tam byli v rekordním čase.

   Hned u vchodu jsme byli mile přivítáni, dostali jsme mapku se stanovišti a jako první jsme navštívili skákací hrad v podobě obřího kombajnu. Hned po skákání jsme se zchladili lahodnou vanilkovo-jahodovou zmrzlinou. Třetí naše stanoviště bylo vzdělávací. Zhlédli jsme nejprve rostlinu, potom plodinu, kterou jsme zvážili a nakonec ji na třídičce roztřídili. Dále nás čekalo malování na obličej, zemědělské stroje, drobné zvířectvo, šlapací autíčka, poznávací soutěže, historický vláček a další. Na památku každý dostal dáreček v podobě batůžku s upomínkovými předměty. Dopoledne bylo plné radosti a nezapomenutelných zážitků.