MŠ Motýlci – Dětský den u vojáků ve Vyškově 2023

V pátek 2. 6. 2023 jsme se vydali na Den dětí do kasáren. V čase od 8 – 12 hodin zde probíhala ukázka výcviku psů, policejních koní, ukázka vojenské techniky, zbraní a také spousta soutěží.

Společně s Motýlky z MŠ se naše škola seznamovala s prostory kasáren a jejich vybavením, děti zaujaly tanky, vojenská auta, letadla, do kterých si mohly vlézt, zatroubit si, či si je jen tak prohlédnout. Samozřejmě nechyběly ani vozy policistů či hasičů. Zejména chlapce zaujala ukázka zbraní.

Celé dopoledne se děti mohly zapojit do soutěží, mohly si nechat něco namalovat na obličej nebo si na památku pořídit fotografii. Ti statečnější si mohli vyzkoušet střelbu ze samopalu.

Počasí nám vyšlo a všichni jsme si tento den užili. Do školy jsme se sice vraceli unavení, ale nadšení a plni zážitků.