MŠ Motýlci – Dětský den plný dobrodružství 2023

Dětský den byl pro naše malé Motýlky skutečným svátkem. Vyrazili jsme na dobrodružnou stezku, která byla vyznačena šipkami a fáborky. Každé dva fáborky skrývaly tajemství – dopis s úkolem pro naše malé dobrodruhy.

První úkol byl rozhodně veselý. Děti musely zazpívat písničku. Jakmile skončily, stezka je vedla kolem obecního úřadu, kde na ně čekaly další dva fáborky a nový úkol. Ten je doslova rozmaloval. Našly skryté křídy a každý z nich vytvořil vlastní obrázek. Odměnou za jejich umělecké dílo byl sladký ledňáček.

Ale to byl teprve začátek. S radostí jsme pokračovali dle šipek dál k dalším úkolům, které děti plnily na jedničku. Označená cesta nás dovedla až na naše oblíbené místo u páva, kde na děti čekal další dopis – utvořit společně z kamínků kruh. Komunikace a spolupráce byly zde klíčem, což jim chvíli trvalo se domluvit.

Jakmile byl úkol splněn, naše malé Motýlky čekal další poklad, který úspěšně vypátrali – želatinové bonbony. Ale cesta ještě nekončila. Bylo třeba najít ten největší poklad. Stezka pokračovala směrem ke škole a dle iniciálů od p. učitelek děti pochopily, že mají hledat přímo ve školce v jejich třídě.

Naše šikovné detektivy nakonec čekal velký poklad – krabice plná dárků. Každé dítě dostalo krásnou krabičku s bublifukem, balónky, obrázky, balancovníkem a sladkostmi.

Tento dětský den byl pro naše Motýlky nejen dnem plným zábavy, ale také dnem, kdy se učili spolupracovat, řešit úkoly a navíc si to užívali s radostí. A to je přeci to nejdůležitější.