ZŠ – Fotbalový turnaj McDonald Cup Nesovice 2023

Dne 2. 5. 2023 proběhl na fotbalovém hřišti v Nesovicích 24. ročník McDonald Cupu, kterého se letos zúčastnilo i naše „mužstvo fotbalistů“ složeného z druháčků: Tády Sedláčka, Domči Vorla a Domči Záhory a třeťáků Jakuba Vrány, Domči Buška, Jendy Borečka a Fildy Dočkala. A nutno říct, že naši hráči si vedli nad míru dobře! Už první zápas, který naši borci vyhráli 3:1 nad domácími, napověděl, že se naši hráči nebudou bát žádného ze soupeřů. Kluci do každého zápasu nastupovali s plným nasazením, obětavě padali do střel, navzájem se povzbuzovali a fandili jeden druhému. Oproti jiným školám, které střídaly celé pětky, jsme celý turnaj zvládli s jedním střídajícím, kluci jeli skutečně nadoraz. Nakonec naším klukům „cinklo“ stříbro a mladí fotbalisti si odnášeli za odměnu nejen stříbrné medaile, ale rovněž i příslib, že ten den nemusí dělat do školy domácí úkoly. Ráda bych touto cestou poděkovala paní Borečkové a panu Buškovi za pomoc při dopravě dětí na turnaj.

Sportu zdar, fotbalu zvlášť!