MŠ Motýlci – Stavitelem nanečisto 2023

V pondělí 17. dubna 2023 jsme ve třídě Motýlků zažili projekt Stavitelem nanečisto. Navštívilo nás 8 studentů Střední průmyslové školy stavební z Brna se svojí paní učitelkou Ing. Zuzanou Suchánkovou, která je zároveň maminkou našeho Motýlka Nikoláska. Přišli nám přestavit svoje budoucí povolání – architekt/ka nebo stavitel/ka.

Povídali jsme si o tom, co všechno potřebujeme k tomu, abychom postavili dům. Prohlíželi jsme si knihu se stavebními stroji a vyprávěli si, jak taková stavba probíhá. Vysvětlili jsme si, kdo je to architekt a namalovali, jak bychom si představovali náš dům. Ukázali jsme si i potěžkali materiály, z kterých se domy staví. A pak se pustili do stavění. Napřed z velkých cihel, abychom v malém věděli, jak na to. Poté jsme se přesunuli ke stolečku, kde už na každého čekala krabička s cihlami a domeček vytištěný z 3D tiskárny. S pomocí a odborným dohledem studentů jsme postavili a přilepili zdi s okny nebo dveřmi a dokončili dům barevnou fasádou. Na závěr jsme se všichni společně vyfotili. Bylo to moc příjemné dopoledne plné nových zajímavých informací a zkušeností.

Moc děkujeme studentům a paní učitelce za návštěvu, trpělivost a vytvořený domeček, který dětem zůstane jako památka na tento krásný den.