Výchovný koncert skupiny MARBO 2023

KONCERT PRO ŠKOLU I ŠKOLKU

V pátek 10. března 02023 zavítala do sálu OÚ Němčany hudební skupina „MARBO“ (Marcela a Bohdan Vrzalovi) se svým hudebně vzdělávacím pořadem.

Koncert s názvem „Písničky a jejich úkoly“ napovídá, že tak jako každý z nás má své úkoly a povinnosti, také hudba a písničky na tom nejsou jinak. Například ukolébavka má za úkol uspávat, nebo svatební pochod zase musí navodit slavnostní atmosféru a pro změnu rokenrol nás vyzývá k tanci. A tak jsme si užili písničky o sportu, zvířátkách, pro rozveselení, k pochodu, ukolébavku, rozpočítávanou i taneční. Úplně zbrusu novou písničku Pastelky, jejímž autorem je pan B.Vrzal, jsme dostali už předem v notovém záznamu, abychom si ji mohli předem trošku natrénovat, takže mohl zpívat úplně každý.

Děti nebyly pouhými posluchači, ale ze všech sil se zapojovaly do představení tleskáním, máváním, tančením, všelijakými pohyby a hlavně zpěvem.
Byly prostě úžasné publikum s jedinečnou příležitostí slyšet živou hudbu ozvučenou špičkovou profesionální technikou a světelnými efekty. A že byli všichni z koncertu nadšení, svědčí obrovský a nekončící potlesk s pokřikem „ještě, ještě…“

Tak zase někdy příště. Díky MARBO, opravdu skvělá show!