ZŠ – Přespávačka 2023

Blíží se konce školního roku a budeme se loučit se všemi druháky, kteří přestupují do ZŠ Hodějice. Proto jsme se rozhodli, že uděláme takový školní mejdan ve formě přespávačky ve škole, opékání špekáčků a hlavně posledních chvil, které žáci stráví společně se svými staršími spolužáky a učitelkami. 

V úterý 27. 6. 2023 jsme se sešli v 19 hodin. V šatnách jsme zanechali spacáky a karimatky a šli si užít míčové či volné hry na školní hřiště. Poté jsme se vydali k ohništi, kde jsme si opékali špekáčky nebo pouze rohlíky. Zazpívali jsme si pár táborových písní a pomalu jsme se vydali zpět do školy. Rodiče by asi nebyli úplně rádi slyšeli, že už bylo hodně pozdě, ale je přeci závěr školního roku. Kolem desáté večerní si děti rozložily spacáky ve třídách a „spáchaly“ hygienu. Na dobrou noc jsme dětem pustili pohádku, ale jak už to bývá, ne a ne usnout. To se mnohým podařilo až hluboko po půlnoci. 

Ráno nás budilo do pěkného dne, který jsme začali rozcvičkou na školním hřišti a po ní už na nás čekala bohatá snídaně v podobě rautu, který nám připravili rodiče. S plnými bříšky jsme spakovali své spaní a po ranní hygieně jsme se připravili na pěší cestu do Rousínova. Zde jsme si dali zmrzlinu, chvíli jsme spočinuli a vydali se zpět do školy. Ovoce a zelenina přišla vhod a buchtičky s krémem si děti chodily přidávat několikrát. 

Unavení, ale spokojení. Společné chvíle budou vzpomínkou a zároveň pomalou tečkou za tímto školním rokem. 

Děkujeme všem rodičům, kteří připravili bohaté občerstvení na ranní raut, svačinku dopolední a odpolední a zároveň jsme také zásoby využili i na následující den, kdy děti strávily poslední chvíle na koupališti v Hodějicích. Dobrá svačina přijde vždy vhod.  

Ještě jednou díky všem rodičům, jste opravdu prima.