Fotogalerie 2021-2022

Sportovní den se seniory 2022

Sportovní den se seniory 2022

Přiblížil se konec roku a s ním přišla myšlenka uspořádat sportovní den, tak trochu netradičně. Naším cílem bylo zvednout seniory ze židlí domovů a po dlouhé odmlce, kdy se mnozí báli scházet s druhými, nabídnout tuto možnost mezi námi – dětmi, žáky, zaměstnanci. Mohu...

ZŠ – Školní výlet 2022

ZŠ – Školní výlet 2022

Putování Moravským krasem V úterý 21. 6. 2022 se žáci základní školy vydali na zasloužený školní výlet do Moravského krasu. Autobus nás zavezl na parkoviště Skalní mlýn, odkud jsme se nechali vyvézt vláčkem až ke vstupu do Punkevních jeskyní. Ty jsme prošli a důkladně...

MŠ Motýlci – Pasování na školáky 2022

MŠ Motýlci – Pasování na školáky 2022

V úterý 21. 6. 2022 jsme celý den věnovali našim 9 předškolákům. Měli si donést aktovky a vše co mají připravené do školy. Po prohlídce těchto věcí nás navštívil samotný pan král. Měl tu totiž důležitý úkol, zjistit, zda jsou děti na školu připravené. Pokládal jim...

4. ročník – Dopravní hřiště 2022

4. ročník – Dopravní hřiště 2022

Ve čtvrtek 9. června 2022 se žáci 4. třídy vydali na dopravní hřiště ve Vyškově za účelem získání průkazu mladého cyklisty. Nejprve proběhla teoretická výuka v učebně, která byla zakončena testem znalostí z dopravních předpisů.  Teoretické znalosti si mladí cyklisté...

MŠ Berušky – Výlet do Slavkova 2022

MŠ Berušky – Výlet do Slavkova 2022

Ve středu 8. června 2022 jsme se vypravili na výlet autobudem so Slavkova. Pláštěnky jsme nepotřebovali, ale gumáky se hodily. Zažili jsme prohlídku slavkovského zámku v kostýmech, ze kterých jsme měli velkou radost. Na náměstí jsme si pochutnali na výborné zmrzlině....

MŠ Motýlci – Výlet na zmrzlinu 2022

MŠ Motýlci – Výlet na zmrzlinu 2022

V úterý 7. června 2022 v 8.55 hod. byl ten čas, kdy Motýlci nasedli do autobusu č. 630 směr Slavkov u Brna. Vystoupili jsme u polikliniky a s elánem kráčeli na náměstí, kde na nás čekala výborná točená vanilkovo-jahodová zmrzlina. Po zevrubném otření vlhčenými...

Putovní Merkur – soutěž pro školní družiny 2022

Putovní Merkur – soutěž pro školní družiny 2022

Během školního roku se základní školy zapojily do aktivity ve stavění Merkuru v rámci školní družiny. Poznatky získané z těchto aktivit mohly děti zúročit v soutěži, která se konala v úterý 7. června v ZŠ a MŠ Němčany pod vedením pana Patrika Hrozka. Do soutěže se...

MŠ Berušky – Stavíme z Dupla 2022

MŠ Berušky – Stavíme z Dupla 2022

V pondělí 6. června 2022 si děti v Beruškách užily kolektivní stavění z Dupla. Zadání znělo ,,Kam pojedu na výlet". Nikolky parta postavila apartmány u moře, Vilíkova parta se vydala na zámek.[ngg src="galleries" ids="413" display="basic_thumbnail"...

Vyhlášení sběru papíru 2022

Vyhlášení sběru papíru 2022

Ve čtvrtek 26. 5. a pátek 27. 5. 2022 pořádala naše škola jarní sběr starého papíru. Do akce se zapojilo s pomocí rodičů celkem 25 dětí z mateřské i základní školy. Úspěšně jsme naplnili za pomoci zaměstnanců obce oba kontejnery tříděného papíru. Celkem bylo odevzdáno...

MŠ Motýlci – Den dětí 2022

MŠ Motýlci – Den dětí 2022

Krásné slunečné ráno nás pozvalo k oslavě Dni dětí. Motýlci posilněni nanukem vyrazili za svým pokladem. Následovali fáborky, odpovídali na otázky z říše zvířátek, vyluštili tajenku a poklad nalezli nedaleko školky v prastarém kufru. Vrátili jsme se spokojení a...

MŠ Berušky – Den dětí 2022

MŠ Berušky – Den dětí 2022

Na Den dětí 2022 si pro nás skřítek Mlsoun připravil výpravou cestu za pokladem s úkoly. Sice nám v noci napršelo, ale zvládli jsme všechno. Poklad jsme našli. Skrýval se v něm bublifuk, medaile, dárečky a pohoštění. Všichni jsme si to moc užili.[ngg src="galleries"...

4. ročník – Domácí mazlíčci

4. ročník – Domácí mazlíčci

V pondělí 30. května 2022 si žáci 4. ročníku v rámci výuky přírodovědy připravili krásné prezentace a referáty o svých domácích mazlíčcích. Některé z mazlíčků jsme mohli vidět v celé své kráse přímo v naší třídě. Svou návštěvou nás poctili: amazoňan modročerý, křeček...

ZŠ – Den dětí u vojáků Vyškov 2022

ZŠ – Den dětí u vojáků Vyškov 2022

Naše škola má v letošním školním roce hodně chlapců, kteří si neustále hrají na vojáky. Když přišla nabídka na Den dětí u vojáků, bylo jasné, že tohle si (zejména chlapci) všichni užijí a nenecháme si to ujít. V pátek 27. 5. 2022 nás pan řidič vysadil před kasárnami...

MŠ Motýlci – Den dětí u vojáků Vyškov 2022

MŠ Motýlci – Den dětí u vojáků Vyškov 2022

Naše škola má v letošním školním roce hodně chlapců, kteří si neustále hrají na vojáky. Když přišla nabídka na Den dětí u vojáků, bylo jasné, že tohle si (zejména chlapci) všichni užijí a nenecháme si to ujít. V pátek 27. 5. 2022 nás pan řidič vysadil před kasárnami...

MŠ Berušky – Hřiště Vlnka 2022

MŠ Berušky – Hřiště Vlnka 2022

 Ve středu 25. května 2022 jsme byli na výletě ve Slavkově v Dětském hřišti Vlnka. Výlet se vydařil, pláštěnky nám nevadily. Děti si užily jak cestu autobusem, tak návštěvu hřiště. Nakonec jsme si pochutnali na výborné zmrzlině. [ngg src="galleries" ids="404"...

MŠ – Den maminek 2022

MŠ – Den maminek 2022

V úterý 3.5. 2022 se zaplnily třídy Motýlků a Berušek maminkami, babičkami a přišlo i pár tatínků. Děti si u příležitosti svátku všech maminek připravily pásmo tanečků, básniček a písniček. Děti ze třídy Berušek se společně s učitelkami převlékly za řemeslníky....

4. ročník – Čarodějnice 2022

4. ročník – Čarodějnice 2022

Přípravu na letošní čarodějnice jsme rozhodně nepodcenili. Naučili jsme se některá zaříkadla jako obranu proti přeměně v netopýra, kočce, myši nebo žábě. Vyluštili jsme jména čarodějných sester, napsali jim dopisy, vypočítali správné poměry lektvarů, přečetli si něco...

1. ročník – Čarodějnické vyučování 2022

1. ročník – Čarodějnické vyučování 2022

Černé kočky, Pavouci, Ropuší oko, Zelený lektvar, Sklípkani, Pavoučí oko, Kvíkalové, Netopýři – ne ne ne, to nejsou názvy čarodějnických dobrot, to jsou názvy našich čarodějnických týmů!!! Názvy družstev si děti samy vymyslely u příležitosti čarodějnického dne učení...

ZŠ + MŠ Motýlci – Ondráš, Svět hraček

ZŠ + MŠ Motýlci – Ondráš, Svět hraček

Když jsem obdržela nabídku na vystoupení vojenského uměleckého souboru Ondráš, neváhala jsem a naši školu přihlásila. Vidět a zažít. Jejich vystoupení jsou famózní a ani tímto představením pro děti nezklamali. V pondělí 25. dubna 2022 jsme viděli poučný a poutavý...

MŠ – Maňáskové divadlo 2022

MŠ – Maňáskové divadlo 2022

Ve čtvrtek 21. 4. 2022 děti zhlédly loutkové představení s pohádkami ,,Červené klubíčko", ,,Jeníček a Mařenka" a ,,Kohoutek a slepička".

MŠ Motýlci – Od dřeva k loutce a k pohádce 2022

MŠ Motýlci – Od dřeva k loutce a k pohádce 2022

Ve čtvrtek 21. 4. 2022 proběhl u Motýlků projektový den s názvem ,,Od dřeva k loutce a k pohádce" - polytechnické vzdělávání. V první části se obě třídy MŠ účastnily loutkového představení s pohádkami ,,Červené klubíčko", ,,Jeníček a Mařenka" a ,,Kohoutek a slepička"....

Ukliďme Němčany – 4. ročník 2022

Ukliďme Němčany – 4. ročník 2022

S očekáváním, jaké s sebou přinese počasí 7. duben 2022, konečně nastal den „D“. Úderem deváté hodiny vyrazili žáci naší školy napříč celou vesnicí za doprovodu jejich vyučujících a to hned v několika týmech. Všichni byli vyzbrojeni reflexními vestami, rukavicemi a...

Ukliďme Němčany – 1. ročník 2022

Ukliďme Němčany – 1. ročník 2022

S očekáváním, jaké s sebou přinese počasí 7. duben 2022, konečně nastal den „D“. Úderem deváté hodiny vyrazili žáci naší školy napříč celou vesnicí za doprovodu jejich vyučujících a to hned v několika týmech. Všichni byli vyzbrojeni reflexními vestami, rukavicemi a...

Ukliďme Němčany – Motýlci 2022

Ukliďme Němčany – Motýlci 2022

S očekáváním, jaké s sebou přinese počasí 7. duben 2022, konečně nastal den „D“. Úderem deváté hodiny vyrazili žáci naší školy napříč celou vesnicí za doprovodu jejich vyučujících a to hned v několika týmech. Všichni byli vyzbrojeni reflexními vestami, rukavicemi a...

Ukliďme Němčany – Berušky 2022

Ukliďme Němčany – Berušky 2022

S očekáváním, jaké s sebou přinese počasí 7. duben 2022, konečně nastal den „D“. Úderem deváté hodiny vyrazili žáci naší školy napříč celou vesnicí za doprovodu jejich vyučujících a to hned v několika týmech. Všichni byli vyzbrojeni reflexními vestami, rukavicemi a...

Březen – měsíc knihy 2022

Březen – měsíc knihy 2022

Březen, čas knihy či čtenářů. Celostátní akce, která podporuje a propaguje četbu se letos uskutečnila opět i na naší škole. Žáci a děti v tomto měsíci nosili knihy, které mají rádi, vystavili je ve vestibulu školy a probíhalo také jejich čtení na schodech či v...

ZŠ – Zazpívej slavíčku 2022

ZŠ – Zazpívej slavíčku 2022

Ve čtvrtek 24. března 2022 se v naší ZŠ uskutečnilo školní finále soutěže Zazpívej, slavíčku. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. I. kategorie patřila žákům prvních tříd, kategorie II. pak žákům čtvrté třídy. Prvňáčků se již do třídních kol přihlásilo dostatek,...

Sluníčkový den 2022

Sluníčkový den 2022

I když astronomické jaro začalo už v neděli 20. 3. 2022, naše škola vítala sluníčko po svém ve středu 23. března 2022. Vytáhli jsme žluté oblečení, někteří dokonce i "spoďáry" a přivolávání jara a sluníčka mohlo začít. A že se u nás pořádně zažloutlo, můžete z fotek...

Putovní Merkur 2022

Putovní Merkur 2022

Ve čtvrtek 17. března se v naší škole uskutečnila technická soutěž „Putovní Merkur“, která byla určena pro žáky 4. ročníku. Soutěžící měli za úkol postavit libovolný model ze stavebnice Merkur, případně mohli zapojit svoji fantazii a vymyslet výrobek vlastní. Akce se...

Karneval 2 2022

Karneval 2 2022

V úterý 1. března 2022 proběhl toužebně očekávaný karneval, který pro děti z MŠ i ZŠ připravilo Divadlo Koráb. Všechny Elsy, víly, zvířátka, příšery, piráti, princové a další masky si přišli na své při pěkně připraveném programu. Zatančili jsme si, zahráli Štronzo,...

Karneval 1 2022

Karneval 1 2022

V úterý 1. března 2022 proběhl toužebně očekávaný karneval, který pro děti z MŠ i ZŠ připravilo Divadlo Koráb. Všechny Elsy, víly, zvířátka, příšery, piráti, princové a další masky si přišli na své při pěkně připraveném programu. Zatančili jsme si, zahráli Štronzo,...

VČA – Karneval 2022

VČA – Karneval 2022

Ve středu 23. února 2022 jsme si ve volnočasových aktivitách užili karnevalové odpoledne plné her, soutěží a sladkých odměn.

ZŠ – Recitační soutěž 2022

ZŠ – Recitační soutěž 2022

Školní kolo recitační soutěže Ve středu 23. února 2022 na naší škole proběhlo školní kolo recitační soutěže. Žáci měli odrecitovat básničku, kdy náročnost byla pro jednotlivé ročníky odlišná. Zatímco prvňáčci měli zadané dvě sloky, čtvrťáci již měli minimální počet...

4. ročník – Turnaj ve stolním tenise 2022

4. ročník – Turnaj ve stolním tenise 2022

Na závěr 1. pololetí si žáci 4. ročníku poměřili síly ve stolním tenise. Organizace turnaje byla zcela v jejich režii. Podle výkonnosti se rozřadili do tří skupin. Také sama děvčata svedla mezi sebou vyrovnané souboje. Na prvních místech se umístili: Martin Sedláček,...

1.B – Pololetní vysvědčení 2022

1.B – Pololetní vysvědčení 2022

Konec ledna je v každé škole znamením, že děti mají polovinu školního roku za sebou, ale ta druhá samozřejmě ještě čeká. Naši prvňáčci se za tuto dobu naučili spoustu písmenek, ať již napsat, tak i přečíst. V matematice počítají do deseti a celkově na sobě udělali...

Gymnastika – Co jsme se naučili 2021

Gymnastika – Co jsme se naučili 2021

Ve středu 15. prosince 2021 proběhla v němčanském sále krátká ukázka kroužku gymnastiky pro nejmenší. Za přihlížení rodičů předvedly děti pod vedením pana trenéra Hrazdila vše, co se doposud naučily.  Bylo vidět, že děti velmi dobře reagují a vědí, co mají dělat....

VČA – Vánoční besídka 2021

VČA – Vánoční besídka 2021

Na pondělní odpoledne 15. prosince 2021 ve volnočasových aktivitách jsme se dlouho těšili. Čekala nás totiž vánoční besídka. Vánočně jsme se oblékli, maminky nám nabalili vynikající cukroví a zábava mohla začít. Když jsme zjistili, že nás navštívil i Ježíšek a nadělil...

Sportovní kroužek – Užíváme si sníh! 2021

Sportovní kroužek – Užíváme si sníh! 2021

Každý pátek se schází sportovci z obou tříd ve sportovním kroužku. Za příznivého počasí cvičíme a hrajeme hry venku na čerstvém vzduchu, v zimním čase jsme rádi za teplo tělocvičny. Ale když napadne sníh, musíme toho pořádně využít! V pátek 10. prosince 2021 jsme...

MŠ Motýlci – Konečně padá 2021

MŠ Motýlci – Konečně padá 2021

A konečně padá! Prvňáci staví sněhuláky a my Motýlci se nenecháme zahanbit. Umíme je také a jak jsme originální. Později pomůžeme dovalit koule prvňákům na hřiště školky, bez nás by to „nezvládli“ 🙂 Postavíme kruh a společné dílko je na světě.[ngg src="galleries"...

1. B – Užíváme zimních radovánek 2021

1. B – Užíváme zimních radovánek 2021

„Ven, ven“ - volali nadšeně prvňáčci jeden přes druhého, když jsem se jich dnes zeptala, zda chtějí mít prvouku v lavicích nebo jít ven na čerstvě napadaný sníh. Během chvilky se oblékli, vyrazili ven a začali soutěžit, kdo z nich postaví největšího sněhuláka -...

ZŠ – Mikuláš 2021

ZŠ – Mikuláš 2021

V pátek 3. prosince 2021 nás přišel navštívit Mikuláš s andělem a čertem. Zazpívali jsme jim písničky a děti recitovaly básničky. Mikuláš s andílkem nás obdarovali dárečky. Byla to moc příjemná návštěva a těšíme se na příští rok, až se opět uvidíme.[ngg...

MŠ – Mikuláš 2021

MŠ – Mikuláš 2021

V pátek 3. prosince 2021 za námi přišel Mikuláš, čert a anděl. Děti se bály jen malinko. Zazpívali jsme písničku, Mikuláš s andílkem nám rozdali dárečky, byli na nás moc hodní.[ngg src="galleries" ids="333" display="basic_thumbnail"...

1.B – Advent 2021

1.B – Advent 2021

Blíží se vánoční svátky a adventní čas „přišel“ i do 1.B. Děti se seznámily s tímto kouzelným obdobím při čtení. Paní učitelky Olejníková a Sedláčková vyrobily dětem adventní kalendář, kdy si každé dítko během tohoto času otevře jeden ze zavěšených balíčků. Tam na něj...

Atletika hravě v ZŠ Němčany 2021

Atletika hravě v ZŠ Němčany 2021

AO Orel Vyškov se zapojil do projektu Českého atletického svazu pod názvem „Atletika hravě ve škole“. Vybrali jsme si ZŠ Němčany. Je to malá škola z nedaleké vesnice asi 20 km od Vyškova, kde se učí jen tři třídy. Ve škole nemají tělocvičnu a tak děti v zimě mají TV v...

Vyhlášení sběru papíru 2021

Vyhlášení sběru papíru 2021

Poslední zářijový den se na naší škole uskutečnil sběr starého papíru ve spolupráci se společností Naja Vyškov. Do akce se zapojili žáci z obou ročníků základní školy, ale i několik dětí spolu s rodiči ze školy mateřské. Také někteří občané Němčan využili přistavených...

VČA – Ozoboti 2021

VČA – Ozoboti 2021

V úterý 9. listopadu 2021 se žáci 1. třídy zúčastnili akce ozoboti ve volnočasových aktivitách pod vedením pana Patrika Hrozka v rámci projektu MAP Slavkov. Děti si vyzkoušely nakreslit mapy pomocí speciálních pravítek a následně umístit ozobota (robotka) na mapu,...

VČA – Hravý říjen 2021

VČA – Hravý říjen 2021

V měsíci říjnu jsme si ve volnočasových aktivitách užívali nejrůznějších her a krásného barevného tvoření z podzimních plodů a listů.

ZŠ – Podzimní drakiáda 2021

ZŠ – Podzimní drakiáda 2021

Podzim je tady a jednou z typických podzimních radovánek je pouštění draků. V úterý 19. října si děti z první a čtvrté třídy přinesly draky nejrůznějších barev, velikostí a tvarů a společně jsme se vydali k vysílači vyzkoušet, jak nám draci budou létat. Počasí nám...

Výchovný koncert skupiny MARBO 2021

Výchovný koncert skupiny MARBO 2021

Dne 8. 10. 2021 zavítalo do naší obce duo Marbo tvořené Marcelou a Bohdanem Vrzalovými, kteří si nachystali pro naší MŠ a ZŠ výchovně – vzdělávací koncert „Žádný muzikant z nebe nespadl“ v němčanském sále. Děti měly možnost se naučit nejen nové písničky jako Červená...