ZŠ – Den dětí u vojáků Vyškov 2022

Naše škola má v letošním školním roce hodně chlapců, kteří si neustále hrají na vojáky. Když přišla nabídka na Den dětí u vojáků, bylo jasné, že tohle si (zejména chlapci) všichni užijí a nenecháme si to ujít.

V pátek 27. 5. 2022 nás pan řidič vysadil před kasárnami ve Vyškově v Dědicích, kde Vojenská akademie pořádala opět den pro děti. V čase od 8 – 12 hodin zde probíhala ukázka výcviku psů, policejních koní, ukázka vojenské techniky, zbraní a seskoku parašutistů.

Společně s Motýlky z MŠ se naše škola seznamovala s prostory kasáren a jejich vybavením, děti zaujaly tanky, vojenská auta, letadla…, do kterých si mohly vlézt, zatroubit si či si je jen tak prohlédnout. Samozřejmě nechyběly ani vozy policistů či hasičů. Zejména chlapce zaujala ukázka zbraní. Velké nadšení vyvolal seskok parašutistů, kteří doskakovali na travnatou plochu. Během seskoků všichni diváci nadšeně povzbuzovali a tleskali.

Celé dopoledne doprovázely soutěže, malování na obličej, ti statečnější si mohli vyzkoušet střelbu ze samopalu.

Počasí nám vyšlo a všichni jsme si tento den užili. Do školy jsme se sice vraceli unavení, ale nadšení a plni zážitků.

1. ROČNÍK

4. ROČNÍK