Ukliďme Němčany – 4. ročník 2022

S očekáváním, jaké s sebou přinese počasí 7. duben 2022, konečně nastal den „D“. Úderem deváté hodiny vyrazili žáci naší školy napříč celou vesnicí za doprovodu jejich vyučujících a to hned v několika týmech. Všichni byli vyzbrojeni reflexními vestami, rukavicemi a igelitovými pytli.

Nachodilo se spoustu kilometrů a úlovky byly všemožné – od PET lahví, skla, papírů, igelitů, drátů až po nejrůznější věci. Nejsmutnějším objevem bylo domácí zvířátko v igelitovém pytli, vyhozené daleko od obytných domů směrem k Urbánku. V blízkosti Lutrštéku se zase vyskytovalo velké množství sklenic a plechovek.

Děti z MŠ se akce také zúčastnily ve stejné výzbroji o půl hodiny později. Berušky se vydaly k rybníku, kde nasbíraly rekordní množství nedopalků od cigaret, u kterých je mimochodem doba rozložitelnosti přibližně 15 let.

Třída Motýlků šla opačným směrem. Podél polní cesty směrem k Hodějicím se dokonce prodírali křovím, aby uklidili igelity, láhve, plechovky a rozbité dětské hračky.

I přes hezké počasí museli všichni vynaložit velké úsilí, aby uklidili naše Němčany a proto byli po zásluze odměněni nanuky a nálepkami.