Atletika hravě v ZŠ Němčany 2021

AO Orel Vyškov se zapojil do projektu Českého atletického svazu pod názvem „Atletika hravě ve škole“. Vybrali jsme si ZŠ Němčany. Je to malá škola z nedaleké vesnice asi 20 km od Vyškova, kde se učí jen tři třídy. Ve škole nemají tělocvičnu a tak děti v zimě mají TV v sále místního úřadu. Tréninky atletiky se žáky tyto školy probíhají taky tam. Proběhly už dva tréninky: BĚH a HODY a tento pátek bude ještě trénink na SKOKY. Děti jsou pohybem nadšené. Na trénink se těší a vždy dopředu chtějí vědět, co se bude trénovat příště a jaké nové hry si zahrají. I přes tuto komplikovanou dobu, kdy je na Moravě spoustu dětí nemocných, nebo v karanténě, sešlo se 18 kluků a holek. Já věřím, že oni i jejich učitelky si z tréninku odnesou co nejvíc. Když přečkají zimu, čekají na ně nově zrekonstruované atletické sektory v areálu školy, kde se můžou učitelky s dětmi atletikou bavit. Myslím si, že to tam půjde hravě, protože mají do atletiky zapálenou i samotnou paní ředitelku.

Anna Málková, trenérka Orel Vyškov