ZŠ – Zazpívej slavíčku 2022

Ve čtvrtek 24. března 2022 se v naší ZŠ uskutečnilo školní finále soutěže Zazpívej, slavíčku. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. I. kategorie patřila žákům prvních tříd, kategorie II. pak žákům čtvrté třídy.
Prvňáčků se již do třídních kol přihlásilo dostatek, ovšem čtvrťákům se moc zpívat nechtělo. Po té ale podlehli pěkné prosbě paní učitelky Markéty, a šest z nich natrénovalo písně, které předvedli na finále.
Poroto hodnotila zpěv písně libovolného žánru, bez doprovodu, v délce alespoň dvě sloky. Pro úspěch v soutěži byl důležitý nejen hlasový, ale také celkový projev soutěžících.
Výkony všech finalistů byly vyrovnané, a tak se porota nacházela v náročné situaci. Nakonec však rozhodla takto:
I. kategorie 1. A a 1. B
  1. místo: Phuong Linh Mac
  2. místo: Dominik Vorel
  3. místo: Lucie Texlová
II. kategorie 4. třída
  1. místo: Simona Elznerová
  2. místo: Zuzana Dočkalová
  3. místo: Karolína Kotrbová
Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme!