Fotogalerie 2019-2020

MŠ – Malý karneval 2020

MŠ – Malý karneval 2020

V pátek 13. března 2020 jsme si i přes nepříznivou situaci v souvislosti s koronavirem udělali ve školce skromný karneval. Zablbli jsme si v kostýmech, zahráli pár her a vysoutěžili jsme si i nějakou sladkost. [ngg src="galleries" ids="239" display="basic_thumbnail"...

ZŠ – Zazpívej slavíčku 2020

ZŠ – Zazpívej slavíčku 2020

V úterý 10.března 2020 se na naší škole uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže Zazpívej slavíčku. Před porotou složenou z vyučujících z obou tříd se představilo celkem 36 odvážných zpěváků z 1. a 4. třídy. Porota hodnotila zpěv lidové písně bez doprovodu hudebního...

ZŠ a MŠ Motýlci – Divadlo Televize Věž 2020

ZŠ a MŠ Motýlci – Divadlo Televize Věž 2020

V úterý 3. března 2020 jsme se vypravili autobusem do kina Sokolského domu ve Vyškově na divadlo Televize Věž. Celé představení se neslo v duchu televizního vysílání, kterým provázela Moucha Cece. Uváděla různé pořady, např. pořad detektiva Čmuchala či žabáka Kvaka…...

Kouzelník Waldini 2020

Kouzelník Waldini 2020

V úterý 25. února 2020 k nám zavítal kouzelník Waldini se svým představením triků a kouzel. Vysvětlil nám, že kouzla jako taková neexistují a vše je pouze o zručnosti a šikovnosti kouzelníka. Některé triky nám i prozradil, ale nad jinými jsme zůstali v úžasu. Nejvíce...

MŠ Motýlci – Kosmonautický výcvik 2020

MŠ Motýlci – Kosmonautický výcvik 2020

Na začátku měsíce února se třída Motýlků proměnila ve specializované výcvikové pracoviště nových kosmonautů. Všichni adepti obdrželi svůj kosmonautický průkaz, který sloužil k zaznamenávání a prokázání všech splněných úkolů. Budoucí kosmonauti prošli jak teoretickými,...

MŠ Motýlci – Na chvíli napadl sníh 2020

MŠ Motýlci – Na chvíli napadl sníh 2020

Na konci ledna nás čekalo milé překvapení… Dopoledne začal padat sníh a tak jsme na procházku vyrazili nadšení! Alespoň na malou chvilku jsme si užili křupání pod nohama, malování do sněhu či stavění malinkých sněhuláčků. Po odpoledním spinkání nás v oknech překvapilo...

Andílci pro seniory 2019

Andílci pro seniory 2019

Na školní chodbě se nám od listopadu začali objevovat andílci z nejrůznějších materiálů. A přibývalo jich tolik, že jsme na ně měli čím dál tím méně místa. Naštěstí brzy nastal 12. prosinec 2019 a my šli andílky darovat osamělým němčanským seniorům. Naplnili jsme...

Vánoční show 2019

Vánoční show 2019

V pondělí 9. prosince 2019 jsme se přemístili do sálu obecního domu v Němčanech, kde na nás čekal Fešák Píno a jeho kamarád Fofrmen se svojí Vánoční show. Měli pro nás nachystáno spoustu soutěží a dalších aktivit. Například naši kamarádi stavěli pyramidu z vánočních...

Mikuláš 2019

Mikuláš 2019

Máme začátek prosince a nás opět po roce ve škole i školce navštívila svatá družina – Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš kontroloval chování dětí ve své knize hříchů a i přes pár slziček vše dopadlo dobře. Žádná třída o své zlobílky nepřišla. Zazpívali jsme písničku či...

MŠ Motýlci – Pracujeme se dřevem 2019

MŠ Motýlci – Pracujeme se dřevem 2019

Na konci listopadu nás navštívil pan Hrozek s workshopem zaměřeným na řemeslné činnosti realizovaného v rámci projektu MAP II. Konkrétně si pro nás připravil polotovary andílků. Děti si zkusily brousit a spojovat dřevěné kousky, které jsme potom jednoduše ozdobily....

4. třída – Beseda s Ivonou Březinovou 2019

4. třída – Beseda s Ivonou Březinovou 2019

Čtení je nejen předmětem českého jazyka, ale je to také vyplnění volného času, prostředek k doplnění znalostí, nového poznání či zábava. Stále se mluví o tom, že dnešní děti ztrácí o čtení zájem, ale za naše žáky mohu hovořit o opaku. A jsem tomu ráda. Proto jsem také...

MŠ Motýlci – Tajemství halloweenského hradu 2019

MŠ Motýlci – Tajemství halloweenského hradu 2019

Konec října se nám nezadržitelně blíží a ve třídě Motýlků jsme si i letos hráli na hodné a zlé dýně, strašidla či upíry v rámci Halloweenu a místní procházky rozsvícených dýní. Kouzelný kufr nám připravil překvapení v podobě strašidelného hradu, který jsme si...

MŠ Motýlci – Na vysílač 2019

MŠ Motýlci – Na vysílač 2019

Využili jsme krásného říjnového počasí a vypravili jsme se na dlouhou procházku přes vysílač. Nahoře pod vysílačem jsme se posilnili jablkem a hruškou. O kousek dál jsme si v trávě smlsli na gumových bonbonech. Velká vycházka se nám moc líbila a budeme se snažit...

4. třída – Žijí mezi námi a nevidí nebo neslyší 2019

4. třída – Žijí mezi námi a nevidí nebo neslyší 2019

V úterý 15. října 2019 se žáci 4. třídy zúčastnili v Křenovicích praktického workshopu, pořádaného MAP II rozvoje pro vzdělávání a LORM – společností pro hluchoslepé, jehož cílem bylo získat informace o handicapovaných, jejich potřebách, o tom, jak se chovat k lidem s...

4. třída – Výroba krmítek 2019

4. třída – Výroba krmítek 2019

V úterý 8. října 2019 se žáci 4. třídy sešli na školním dvoře, kde si pod vedením pana Patrika Hrozka v rámci projektu MAP II vyzkoušeli, co obnáší práce se dřevem při výrobě krmítka. Pro některé z nich to byla první zkušenost s technickými pracemi. Všechny dvojice...

Divadlo Maxipes Fík 2019

Divadlo Maxipes Fík 2019

V pátek 4. října 2019 nás ve školce navštívil Maxipes Fík a jeho panička Ája. Fík zažil spoustu dobrodružství. Vyhral koňské závody, protože na psí byl moc velký. Cestoval na sever, do Afriky či Austrálie. Ale všude dobře, doma u Áji nejlépe.[ngg src="galleries"...

MŠ Motýlci – Pouštíme draky 2019

MŠ Motýlci – Pouštíme draky 2019

První říjnový týden se u nás u Motýlků nesl v duchu papírových draků. Zkoušeli jsme dvakrát pouštět draka venku, ale moc se nám nedařilo. Vůbec nechtěl létat. Podruhé jsme našemu školkovému drakovi dokonce utrhli ocásek  Musíme si pořídit nového a zkusit to...

MŠ Motýlci – Po prázdninách na hřišti 2019

MŠ Motýlci – Po prázdninách na hřišti 2019

Krásné počasí prvního zářijového týdne jsme si ve třídě Motýlků dosyta užili na hřišti a školkové zahrádce. Snad nám ještě přijde babí léto, než budeme pochodovat chladnými ulicemi Němčan…[ngg src="galleries" ids="207" display="basic_thumbnail"...

Maňáskové divadlo 2019

Maňáskové divadlo 2019

První dny nového školního roku nám zpříjemnilo maňáskové představení, které se konalo v úterý 3. září 2019 v jídelně naší školy. Zhlédli jsme tři pohádky – O veliké řepě, Proč si s prasátkem nikdo nechce hrát a Kůzlátka a vlk. Pohádky nám připomněli, že si máme...