MŠ Motýlci – Kosmonautický výcvik 2020

Na začátku měsíce února se třída Motýlků proměnila ve specializované výcvikové pracoviště nových kosmonautů. Všichni adepti obdrželi svůj kosmonautický průkaz, který sloužil k zaznamenávání a prokázání všech splněných úkolů. Budoucí kosmonauti prošli jak teoretickými, tak praktickými a kreativními zkouškami. A nechyběl ani náročný fyzický výcvik.

V případě úspěšného absolvování celého kosmonautického výcviku se v den D
z pouhých adeptů stali opravdoví kosmonauti. Oblékli si skafandr, vybrali si kolegu, který je jistil na speciálním žáruvzdorném laně a vyrazili se projít po planetě svého výběru. Rozhodně se nejednalo o jednoduchou procházku, kosmonautská obuv byla pěkně zrádná. Ale nakonec všichni kosmonauti svoji misi ve vesmíru zvládli bravůrně a každý si pomocí kleští odnesl domů vzorek planety. 

Výcvik nových kosmonautů pro rok 2020 tedy považujeme za úspěšně dokončený!