Co jsme prožili v tomto školním roce

MŠ Motýlci – Strašidel se nebojíme 2022

Poslední říjnový den se u Motýlků nesl ve znamení STRAŠIDELNÉHO DNE. Děti přišly v kostýmech různých bytostí, které se nejprve představily svým strašidelným jménem. Po tanečním reji následovaly hry a soutěže jednotlivců, v páru, tanec s...

číst více

ZŠ – Halloween ve škole 2022

Pondělí 31. října 2022 žáci 2. a 3. třídy zahájili výstavou věnovanou ochotnickému divadlu, kterou uspořádal Klub historiků obce Němčany. Potom nás čekalo Halloweenské učení. Při práci se zašifrovaným textem jsme se dozvěděli o významu Halloweenu...

číst více

Malí stavitelé na naší škole a drakiáda 2022

Žáci druhé a třetí třídy si mohli v rámci badatelských aktivit vyzkoušet práci stavitelů města a architektů. Projekt je pod vedením Malé technické univerzity a má za cíl žákům zprostředkovat matematiku trošku jinak. V tématu Malý stavitel si žáci...

číst více

MŠ Motýlci – Plody podzimu 2022

V týdnu od 10. do 21. října 2022 jsme si s dětmi povídali o ovoci a zelenině z našich zahrad, polí i ze vzdálenějších zemí. Za domácí úkol měly děti donést nějaké ovoce či zeleninu. Procvičili jsme naše smysly. Zeleninu a ovoce jsme poznávali,...

číst více

Mobilní planetárium 2022

Ve čtvrtek 29.9.2022 přivezl lektor pan Štoudek do sálu OÚ mobilní planetárium s pohádkovým příběhem pro MŠ Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu a zábavně vzdělávací pořad pro ZŠ Voda - zázrak přírody. Každá třída měla svůj vysílací čas a kopuli...

číst více

MŠ Motýlci – Den se zdravotní sestřičkou 2022

V září jsme oslovili rodiče, zda by nám přišli přiblížit své povolání a zpestřili nám tak výuku předškolních a starších dětí. Měli jsme velkou radost, když se jedna maminka přihlásila a přišla mezi nás. Byla to maminka našeho Metůdka, paní...

číst více

MŠ Motýlci – Tažní ptáci 2022

Dne 26. 9. 2022 jsme ve třídě Motýlků přivítali mezi sebe paní Alenu Markovou z Lesní školky Pampeliška, která nám povídala o ptácích. Dozvěděli jsme se například, proč někteří odlétají do teplých krajin a jiní ne. Podívali se, jaká a z čeho si...

číst více

MŠ – Maňáskové divadlo Sluníčko 2022

Dne 7. 9. 2022 přijelo do školky maňáskové divadlo Sluníčko. Děti zhlédly pohádky Hrnečku vař, O zlaté rybce a O Smolíčkovi, měly možnost zpívat písničky nebo si pohladit kosáky Klárku a Oskara. Poznaly ponaučení z pohádek, že kdo chce mít moc,...

číst více

Co jsme prožili v předchozích letech

Školní rok 2021 – 2022