Co jsme prožili v tomto školním roce

MŠ Berušky – Modelový svět Brno 2024

Jede vláček, jede krajem,my si také na vlak hrajem.Jeden vagon, druhý, třetí,zapojte se všechny děti!Pára syčí, vláček houká,pan výpravčí z okna kouká. Tato říkanka pro nás ve středu 17. dubna 2024 nabyla novým významem. Vydali jsme se totiž vlakem...

číst více

Družina – Projekt pozorování přírody 2024

V úterý 16. dubna 2024 nás ve školní družině navštívil ornitolog pan Navrátil s projektem  ,,Pozorování přírody" v rámci MAP (Místní akční plán rozvoje vzdělávání) . I když se počasí předvedlo v aprílové náladě, tak nás neodradilo a vyrazili jsme...

číst více

MŠ Motýlci – Užíváme si jaro 2024

Udělat jaro dá pořádnou práci.Zařídit, aby tu zpívali ptáci, vytahat ze země kytky a trávu,čmelákům připravit barevnou slávu.Na stráni postavit domečky šnečí,k motýlům promluvit motýlí řečí.Rozvonět jabloň, třešeň a hrušku, udělat jaro dá pořádnou...

číst více

MŠ Motýlci – Zkoušíme interaktivní tabuli 2024

Motýlci měli možnost vyzkoušet, jak probíhá výuka pomocí interaktivní tabule. Procvičovali grafomotorické cviky, zrakové vnímání, logické uvažování. Děti byly aktivní, motivované novou zkušeností. V dnešní době je počítačová gramotnost nutností,...

číst více

1. třída – Škola hrou 2024

V prvním dubnovém týdnu jsme se rozhodli využít krásného jarního počasí a vyzkoušet učení mimo třídu. Naše matematické dobrodružství bylo zaměřeno na trénování sčítání a odčítání do 20. Hravou formou jsme tak procvičovali matematické dovednosti.  A...

číst více

ZŠ + Motýlci – Bajky pana Ezopa 2024

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 zavítali do naší školy herci až z Hradce Králové, aby našim školákům a předškolákům sehráli kombinované loutkoherecké představení na motivy nejznámějších světových bajek. Celým představením nás provázela postava antického...

číst více

MŠ – Žůžo Muzička 2024

Ve středu 3. dubna 2024 zavítala do naší školy zpěvačka a skladatelka, kouzelnice Žůžo Muzička, která se představila s interaktivním hudebním pořadem pro děti ,,Kolo roku". Pořad děti provedl čtyřmi ročními obdobími roku. Krásné, podnětné a...

číst více

Velikonoční dílničky pro seniory 2024 (2)

Ve středu 27. března 20024 jsme opět přivítali v prostorách naší školy seniory. Tentokrát sportoviště vyměnili za školní lavice a třídy, kde pro ně bylo nachystáno velikonoční tvoření. Spolu se žáky základní školy vyráběli velikonoční závěs,...

číst více

MŠ – Návštěva němčanské hasičky 2024

Na zelený čtvrtek roku 2024 nás bylo v obou třídách školky pomálu, protože měli školáci velikonoční prázdniny. A tak jsme se vydali na procházku společně. A co se nestalo! Potkali jsme tatínka od Mikuláška, který nás pozval na exkurzi místní...

číst více

4. třída – Matematický klokan 2024

V pátek 22. března 2024 se žáci 4. ročníku připojili k 17. ročníku soutěže Matematický klokan. Matematický klokan je mezinárodně koordinovaná soutěž, která je určena širokému okruhu zájemců od 2. ročníku základní školy až po studenty škol...

číst více

Co jsme prožili v předchozích letech

Školní rok 2022 – 2023

Školní rok 2021 – 2022