Co jsme prožili v tomto školním roce

Výchovný koncert skupiny MARBO 2023

KONCERT PRO ŠKOLU I ŠKOLKU V pátek 10. března 02023 zavítala do sálu OÚ Němčany hudební skupina „MARBO“ (Marcela a Bohdan Vrzalovi) se svým hudebně vzdělávacím pořadem. Koncert s názvem „Písničky a jejich úkoly“ napovídá, že tak jako každý z nás má...

číst více

ZŠ – Recitační soutěž 2023

V pátek 10. března 2023 proběhlo školní kolo recitační soutěže, ve které se utkali žáci druhé a třetí třídy. Slyšeli jsme velmi pěkné básničky v českém jazyce, ale také jednu básničku v jazyce slovenském a jednu v běloruštině. Všichni účastníci...

číst více

MŠ Motýlci – Knihovna v Hodějicích 2023

Ve středu 8. března 2023 vyrazili Motýlci na výlet do Hodějic, kde jsme měli v plánu navštívit nově opravenou knihovnu. Paní starostka Suchánková nás vřele přivítala na Obecním úřadu, ukázala nám zasedací místnost, podatelnu i její kancelář s...

číst více

MŠ Berušky – Karneval 2023

Uběhl rok a na děti ze třídy Berušek opět čekal pohádkový karneval. Rodiče dětem přichystali kostýmy a děti se jako kouzelným proutkem proměnily v princezny, vojáky, dinosaury, čarodějnice, čertice, spidermany, hasiče, andílky, dokonce k nám...

číst více

Družina 1 – Karneval 2023

A je to tady! Dlouho očekávanou akcí v naší školní družině byl, tak jako každým rokem, tradiční dětský karneval. Příprava na karnevalové veselí začala už s předstihem. Třídu jsme si patřičně vyzdobili, nachystali pohoštění. Zapojeni byli i rodiče....

číst více

MŠ Motýlci – Karneval 2023

Oslavy masopustu mají svou tradici již od středověku. My se této tradice ve školce také držíme. Letos se nám podařilo uskutečnit karneval ve třídě Motýlků přesně na tzv. "Maškarní úterý", to je den, kdy vrcholí veselí a zábava před popeleční...

číst více

Adolf Dudek – Pohádkové kreslení 2023

Návštěva ilustrátora časopisu Sluníčko Adolfa Dudka Kdo to klepe na dveře, kdopak nám je otevře,dětí v sále jako slupek,vstupuje teď malíř Dudek. Ve tváři se úsměv zračí, odpovídat sotva stačí,na ty všechny dotazy odkud třeba pochází. Jestli umí...

číst více

MŠ + 2. třída – Králíci z klobouku 2023

Bob a Bobek. Pohádka, kterou nejen děti, ale i dospělí dobře znají. Představení o těchto dvou ušácích nám předvedly herečky z divadla Špílberg v našem kulturním sále v Němčanech. Příběh vyprávěl o tom, jak Bob a Bobek ztratili svůj klobouk a vydali...

číst více

Vánoční dílny pro seniory 2022

21. prosince 2022 byla naše škola otevřena seniorům z Němčan a také prarodičům našich žáků. Společně jsme si zazpívali u vánočního stromečku koledy a děti z tanečního kroužku si připravily krátké vánoční vystoupení. Následovalo posezení u kávy,...

číst více

Co jsme prožili v předchozích letech

Školní rok 2021 – 2022