Co jsme prožili ve školním roce 2022 – 2023

ZŠ – Přespávačka 2023

Blíží se konce školního roku a budeme se loučit se všemi druháky, kteří přestupují do ZŠ Hodějice. Proto jsme se rozhodli, že uděláme takový školní mejdan ve formě přespávačky ve škole, opékání špekáčků a hlavně posledních chvil, které žáci stráví...

číst více

MŠ Motýlci – Pasování předškoláků 2023

22. červen, to je den, který se nám vryje do paměti. Našich 11 Motýlků bylo slavnostně pasováno na školáky. V 10:30 h za zvuku fanfáry vstupuje zahradní branou sám pan král. Naši předškoláci s aktovkami na zádech nedočkavě čekají, co se bude dít....

číst více

MŠ Motýlci – Výlet do ACHP 2023

Na pátek 16. 6. 2023 jsme se s Motýlky velice těšili. Dostali jsme totiž pozvánku na Den otevřených dveří ACHP Slavkov, a.s. a Rostěnice a.s. Vydali jsme se autobusem do Slavkova a potom pěšky podél řeky Litavy. Hnala nás nedočkavost, co nás čeká a...

číst více

ZŠ – Rafty na Svratce a Anthropos 2023

Letošní školní výlet žáci ZŠ Němčany spolu se svými vyučujícími vyrazili na řeku Svratku. Ve středu 14. 6. 2023 v 9.00 hod nás u břehu řeky Svratky u bystrcké lávky čekali instruktoři Sun sportu s připravenými rafty a vodáckým vybavením. Po...

číst více

MŠ Berušky – Zoo Vyškov 2023

A je to tady! Náš den D. V úterý 13. 6. 2023 se Berušky vydaly linkovým autobusem do ZOO ve Vyškově. Bravurně jsme zvládli ve Slavkově přesednout na další spoj a nedočkavě pádili směr Vyškov. V ZOO se nás ujala paní Hanka, která nás vyzkoušela z...

číst více

ZŠ – Atletický čtyřboj Slavkov 2023

„Připravit ke startu, pozor, teď!“ To byla snad nejčastěji opakovaná slova během Atletického čtyřboje, který proběhl dne 8. 6. 2023 na atletickém stadionu ve Slavkově u Brna. Žáci a žákyně z jednotlivých škol byli rozděleni do dvou kategorií. První...

číst více

ZŠ – Dětský den u vojáků ve Vyškově 2023

V pátek 2. 6. 2023 jsme se vydali na Den dětí do kasáren. V čase od 8 – 12 hodin zde probíhala ukázka výcviku psů, policejních koní, ukázka vojenské techniky, zbraní a také spousta soutěží. Společně s Motýlky z MŠ se naše škola seznamovala s...

číst více

MŠ Berušky – Indiánský den 2023

Ve čtvrtek 1. června 2023 nás čekal dobrodružný Den dětí. Stali se z nás totiž indiáni! Nejdříve jsme si vyrobili indiánské čelenky a náhrdelníky. Poté jsme naši indiánskou přeměnu doladili patřičným oděvem a vydali se na místní hřiště plnit...

číst více

MŠ Berušky – Svět kostiček 2023

V úterý 16. května 2023 jsme vyrazili na výlet do Slavkova. Naše kroky z autobusu vedli přímo na nám již známý slakovský zámek, kde jsme navštívili putovní výstavu Svět kostiček. A tam jsme se ocitli přímo v ráji. Všude kolem nás stály neskutečné...

číst více