Co jsme prožili ve školním roce 2021 – 2022

Sportovní den se seniory 2022

Přiblížil se konec roku a s ním přišla myšlenka uspořádat sportovní den, tak trochu netradičně. Naším cílem bylo zvednout seniory ze židlí domovů a po dlouhé odmlce, kdy se mnozí báli scházet s druhými, nabídnout tuto možnost mezi námi – dětmi,...

číst více

ZŠ – Školní výlet 2022

Putování Moravským krasem V úterý 21. 6. 2022 se žáci základní školy vydali na zasloužený školní výlet do Moravského krasu. Autobus nás zavezl na parkoviště Skalní mlýn, odkud jsme se nechali vyvézt vláčkem až ke vstupu do Punkevních jeskyní. Ty...

číst více

MŠ Motýlci – Pasování na školáky 2022

V úterý 21. 6. 2022 jsme celý den věnovali našim 9 předškolákům. Měli si donést aktovky a vše co mají připravené do školy. Po prohlídce těchto věcí nás navštívil samotný pan král. Měl tu totiž důležitý úkol, zjistit, zda jsou děti na školu...

číst více

4. ročník – Dopravní hřiště 2022

Ve čtvrtek 9. června 2022 se žáci 4. třídy vydali na dopravní hřiště ve Vyškově za účelem získání průkazu mladého cyklisty. Nejprve proběhla teoretická výuka v učebně, která byla zakončena testem znalostí z dopravních předpisů.  Teoretické znalosti...

číst více

MŠ Berušky – Výlet do Slavkova 2022

Ve středu 8. června 2022 jsme se vypravili na výlet autobudem so Slavkova. Pláštěnky jsme nepotřebovali, ale gumáky se hodily. Zažili jsme prohlídku slavkovského zámku v kostýmech, ze kterých jsme měli velkou radost. Na náměstí jsme si pochutnali...

číst více

MŠ Motýlci – Výlet na zmrzlinu 2022

V úterý 7. června 2022 v 8.55 hod. byl ten čas, kdy Motýlci nasedli do autobusu č. 630 směr Slavkov u Brna. Vystoupili jsme u polikliniky a s elánem kráčeli na náměstí, kde na nás čekala výborná točená vanilkovo-jahodová zmrzlina. Po zevrubném...

číst více

Putovní Merkur – soutěž pro školní družiny 2022

Během školního roku se základní školy zapojily do aktivity ve stavění Merkuru v rámci školní družiny. Poznatky získané z těchto aktivit mohly děti zúročit v soutěži, která se konala v úterý 7. června v ZŠ a MŠ Němčany pod vedením pana Patrika...

číst více

MŠ Berušky – Stavíme z Dupla 2022

V pondělí 6. června 2022 si děti v Beruškách užily kolektivní stavění z Dupla. Zadání znělo ,,Kam pojedu na výlet". Nikolky parta postavila apartmány u moře, Vilíkova parta se vydala na zámek.[ngg src="galleries" ids="413" display="basic_thumbnail"...

číst více

Vyhlášení sběru papíru 2022

Ve čtvrtek 26. 5. a pátek 27. 5. 2022 pořádala naše škola jarní sběr starého papíru. Do akce se zapojilo s pomocí rodičů celkem 25 dětí z mateřské i základní školy. Úspěšně jsme naplnili za pomoci zaměstnanců obce oba kontejnery tříděného papíru....

číst více

MŠ Motýlci – Den dětí 2022

Krásné slunečné ráno nás pozvalo k oslavě Dni dětí. Motýlci posilněni nanukem vyrazili za svým pokladem. Následovali fáborky, odpovídali na otázky z říše zvířátek, vyluštili tajenku a poklad nalezli nedaleko školky v prastarém kufru. Vrátili jsme...

číst více