Fotogalerie 2020-2021

Den otevřených dveří 2021

Den otevřených dveří 2021

U příležitosti „znovuotevření“ zrekonstruované ZŠ a MŠ Němčany proběhl ve dnech 25. a 26. 6. 2021 Den otevřených dveří, který připravili zaměstnanci MŠ a ZŠ společně s Klubem přátel historie obce Němčany. Návštěvníci měli možnost se v těchto dnech seznámit s budovou,...

3. třída – Nejlepší čtenář 2021

3. třída – Nejlepší čtenář 2021

Žáci třetí třídy si na nástěnku zaznamenávali počet přečtených knih v tomto školním roce. A nyní přišel čas zúčtování. Nejvíce knih přečetli a tedy se stavají nejlepšími čtenáři: Simča Elznerová Zuzka Dočkalová Nikča Záhorová Tobík Sedláček Tom Pochylý Vašík...

MŠ – Pasování na školáky 2021

MŠ – Pasování na školáky 2021

Ve středu 23. 6. 2021 se předškolní děti zúčastnily tradičního slavnostního pasování. Již od pondělí se vzorně připravovaly a s paní učitelkou se učily slib předškoláka a opakovaly, co se za celý rok naučily. Když přišel den D, hodina H, nasadili si předškoláci...

MŠ Motýlci – Přírodovědná výprava 2021

MŠ Motýlci – Přírodovědná výprava 2021

Ve středu 16. 6. 2021 se třída Motýlků vydala na přírodovědnou výpravu do Letoňského hájku, který je mimo jiné cenným místem archeologických výzkumů. Kromě spousty kytiček a zvířátek čekalo na děti v cíli překvapení. Paní učitelky upekly doma dobroty a nachystaly...

MŠ Motýlci – Žonglérská dílna 2021

MŠ Motýlci – Žonglérská dílna 2021

V pátek 11. června nás poctil svou návštěvou žonglér Jirka s cirkusovou dílničkou. Naštěstí nám vyšlo počasí a celá hodinová akce se uskutečnila na travnatém plácku u fotbalového hřiště. A ještěže tak! Bylo potřeba opravdu hodně místa a prostoru pro pohyb dětí a...

ZŠ – Žonglérská dílna 2021

ZŠ – Žonglérská dílna 2021

V pátek 11. června nás poctil svou návštěvou žonglér Jirka s cirkusovou dílničkou. Naštěstí nám vyšlo počasí a celá hodinová akce se uskutečnila na travnatém plácku u fotbalového hřiště. A ještěže tak! Bylo potřeba opravdu hodně místa a prostoru pro pohyb dětí a...

MŠ Motýlci – Tvoříme si kuřátko 2021

MŠ Motýlci – Tvoříme si kuřátko 2021

Ve čtvtek 3. 6. 2021 proběhl u Motýlků workshop podporující polytechnické vzdělávaní s názvem Kuřátka. Děti pracovaly pod vedením pana Patrika Hrozka, který je zástupce realizačního týmu MAP II. Jednotlivé dřevěné dílky bylo nutné osmirkovat a slepit podle návodu,...

MŠ – Maňáskové divadlo 2021

MŠ – Maňáskové divadlo 2021

Ve čtvrtek 10.6. 2021 k nám přijelo Maňáskové divadlo Sluníčko. Byly zahrány tři pohádky: Perníková chaloupka, Červené klubíčko a O slepičce a kohoutkovi. Divadelní představení děti velice zaujala, libily se nám písničky, maňásci i kulisy. Děti byly nadšené a...

MŠ Berušky – Náš Den dětí 2021

MŠ Berušky – Náš Den dětí 2021

V úterý 1. 6. slavily obě třídy mateřské školy svátek dětí. Třída Berušek měla stanoviště na malém hřišti, kde zdolávala překážkovou dráhu. Děti zdatně prolézaly strachovým pytlem, přeskakovaly a podlézaly překážky, proskakovaly kruhy, cvičily chůzi po laně. Za...

MŠ Motýlci – Poklad starého námořníka 2021

MŠ Motýlci – Poklad starého námořníka 2021

Třída Motýlků se na Den dětí vydala hledat poklad starého námořníka. Děti putovaly po značené cestě, která vedla okolo hřiště až na Lutršték. Cesta však nebyla jednoduchá, protože děti musely hledat dopisy, které obsahovaly vždy nějaký těžký úkol. Na konci cesty našly...

ZŠ – Den dětí, den řemesel

ZŠ – Den dětí, den řemesel

Letošní Den dětí oslavili žáci 2. a 3. ročníku naší školy poněkud netradičně. Lektoři z MAP Slavkov si pro ně připravili řemeslné dílničky. Žáci pod jejich vedením na čtyřech stanovištích vyráběli pro sebe, či pro své blízké dárky. Vyzkoušeli si práci se sklem,...

Čarodějnický den 2021

Čarodějnický den 2021

Poslední dubnový den jsme prožili netradičním způsobem. Do školy a školky nepřišly děti a učitelky, jak už to tak ve školách bývá, ale přišlo, či dokonce přiletělo na koštěti spoustu čarodějů a čarodějnic. Někteří si s sebou mimo košťata, kouzelné hůlky a jiné pomůcky...