Čarodějnický den 2021

Poslední dubnový den jsme prožili netradičním způsobem. Do školy a školky nepřišly děti a učitelky, jak už to tak ve školách bývá, ale přišlo, či dokonce přiletělo na koštěti spoustu čarodějů a čarodějnic. Někteří si s sebou mimo košťata, kouzelné hůlky a jiné pomůcky vzali i své miláčky kocoury, pavouky a potkany. Nelekejte se, pouze plyšové.Po svačině vyšlo postupně 8 skupinek všech věkových kategorií po vyznačené trase, která vedla okolo ZOO koutku na Lutršték, sadem dolů a polní cestou ke hřišti. Cesta však nebyla snadná, protože na každém rohu čekalo na šikovné čaroděje plnění úkolů. Každý správný čaroděj přece musí umět létat na koštěti, poznávat rostliny a živočichy, dělat lektvar, skákat v pytli, zpívat čarodějné písně, prolézat černou dírou, luštit rébusy a lovit červí poklad.Do cíle, kde hořel pořádný oheň, dorazily všechny skupinky překvapivě rychle a beze ztrát. Odměnou našich čarodějů a čarodějnic byl diplom, dáreček a už jen zbývalo opéct špekáčky. Všichni odcházeli domů bohatší o spoustu příjemných zážitků a spokojení z hezky prožitého dne.