ZŠ – Žonglérská dílna 2021

V pátek 11. června nás poctil svou návštěvou žonglér Jirka s cirkusovou dílničkou. Naštěstí nám vyšlo počasí a celá hodinová akce se uskutečnila na travnatém plácku u fotbalového hřiště. A ještěže tak! Bylo potřeba opravdu hodně místa a prostoru pro pohyb dětí a vyzkoušení všech atrakcí.

Po krátkém úvodu a hře na hada nám Jirka postupně ukázal všechny atrakce, seznámil nás se správným zacházením a vysvětlil principy.

V prostoru byla rozložená stanoviště dle jednotlivých pomůcek, děti si samy zvolily, kolik času, kde a s čím stráví. Pomůcek bylo dostatek a tak se na všechny dostalo. Lektor procházel všemi stanovišti a byl po celou dobu k dispozici: pomoc, vysvětlení, nácvik. Samozřejmě se zapojily i paní učitelky a to jako opora, bezpečnost, podpora, vlastní vyzkoušení samozřejmě také.

Po celou dobu nám hrála hudba z reprobeden, která skvěle doplňovala už tak velmi příjemnou atmosféru. Z pomůcek si děti vyzkoušely: míčky, šátky, kuželky, kruhy, diabola, talíře, flowersticky, balanční desky, šlapadla, pedala, minikolo, poggo-stick, lano, slack-line, kendama, levistick, trubky, švihadla a další. V případě zájmu k dispozici také jednokolky.

Děti byly moc spokojené a akce se moc podařila a zvládla bez jediného odřeného kolena. A to je úspěch!