Co jsme prožili ve školním roce 2023 – 2024

MŠ Motýlci – Drumbeny 2023

V pondělí 27. listopadu 2023 jsme místo procházky po naší vsi zažili krásný program s prvky muzikoterapie Kouzelný les s barevnými drumbeny. Na začátku nás čekalo 8 barevných stromů-drumbenů, ale stačila jen chvilka a za pomoci malých siláků jich...

číst více

MŠ Motýlci – Náš první domácí úkol 2023

Třída Motýlků se skládá z nejstarších dětí předškolního věku a tedy i spousty těch, kteří příští školní rok usednou do školních lavic. Proto nezanedbáváme přípravu a děti se na školu připravují např. úkoly, které vyžadují určitý čas sezení u...

číst více

MŠ – Muzikálové potěšení B. Vojkůvky 2023

Ve středu 23. listopadu 2023 se mohly děti MŠ těšit na hudební vystoupení pana Vojkůvky „Muzikálové potěšení". Hudební vystoupení bylo sestaveno z melodických písní a rytmických skladeb různých skladatelů. Vystoupení bylo zábavné, výchovné i...

číst více

MŠ Motýlci – Knížkový den 2023

Jeden den v měsíci mohou děti do třídy Motýlků přinést ukázat svoji aktuální oblíbenou knihu. Ani listopadu tomu nebylo jinak. Společně jsme si knihy prohlédli a každý nám o své knize povyprávěl. Třeba proč má tuhle knihu rád, s kým si knihu čte,...

číst více

MŠ Berušky – Výstava drobného zvířectva 2023

3. listopadu 2023 nás čekal třetí výlet do Slavkova. Tentokrát na výstavu drobných zvířat a exotů. Protože nám počasí nepřálo, domluvili jsme si posvačit v kavárně. Tady jsme si chvíli odpočinuli od deště, naplnili bříška vánočkou a jablíčkem,...

číst více

MŠ Motýlci – Výstava drobného zvířectva 2023

I když prší, jen se leje, na výlet my pojedeme. Řádně vybavení pláštěnkou a gumáky vyrážíme autobusem směr Slavkov. Čeká nás totiž „Výstava drobného zvířectva" v hale chovatelů. Po příjezdu jsme se posilnili svačinou, kterou jsme si mohli v klidu...

číst více

MŠ Motýlci – Cvičíme v sále 2023

Již potřetí byli Motýlci v místním sále, kam budeme pravidelně ve středu chodit protáhnout svá tělíčka. Na začátku je potřeba se rozehřát, třeba během kolem tělocvičny. Poté si děti zacvičily se zvířátky. Skoky jako žabka, plazením jako had nebo...

číst více

Družina – Halloween 2023

Letos jsme Halloween ve školní družině oslavili netradičně v sále kulturního domu. Děti, tak měly možnost být spolu z obou oddělení. Pod vedením kostlivky a myšky Minnie se strašidelná monstra, čarodějové, Harry Potter, ale i krásné čarodějky a...

číst více

MŠ Motýlci – Halloween 2023

31. října 2023 proběhl u Motýlků Halloween. Ráno se děti převlékly do strašidelných kostýmů, ve kterých se nám předvedly. Poté následovala halloweenská diskotéka, tanec s vidlemi a samozřejmě nesměly chybět strašidelné úkoly. Slalom s okem na...

číst více

MŠ Berušky – Halloween 2023

Poslední říjnový týden byl u Berušek halloweenský. Nejdříve jsme si třídu i šatnu vyzdobili. A pak nastal den D. Děti se jako kouzelným proutkem proměnily v různé strašidelné bytosti. Ráno v maskách trošinku posvačily. Metíček oslavil narozeniny a...

číst více