MŠ – Výlet do brněnské ZOO 2017

V pondělí 19. července 2017 se Berušky i Motýlci vypravili na výlet do brněnské ZOO. Přes počáteční nepříznivou dopravní situaci jsme se na místo dostali poměrně brzy a plni očekávání jsme se vydali k branám zoologické zahrady. Hned na začátek nás čekalo nemilé překvapení a to, že ZOO vláček je mimo provoz. Museli jsme tak Mniší horu šlapat po svých.

Jako prvního jsme hledali tygra, který se nám ve výběhu schovával. Za to medvědy kamčatské jsme našli odpočívat blízko u skla expozice, což byl obrovský zážitek, mít je tak blízko u sebe. Vlci se také chránili přes letním sluníčkem, takže jsme je viděli pouze z velké dálky a na malá vlčátka jsme štěstí neměli. Za to lední medvědy, mámu Coru s její dcerou Norií, jsme viděli úžasně. Dokonce jsme k jejich výběhu přišli právě v čas, kdy probíhalo jejich krmení. Pan chovatel jim házel do bazénku maso, zeleninu i ryby. U opic dželad jsme se zakousli do svačinky, abychom nabrali sílu na další výšlap do kopce. Kolem lam jsme se dostali ke stezce u klokanů, až ke klecím s papoušky, opičkami a červenou pandou, která si zrovna pochutnávala na ovoci. Dále následovaly želvičky a kapybara. A také malí psouni, kteří si hrabali novou noru. Navštívili jsme i tropické království, které ukrývalo krokodýla, piraně i obrovské anakondy. V akváriích se hemžily pestrobarevné rybky, poznali jsme rybičky z pohádek i krásné korály či mořské hvězdice.

Z tropického království jsme se vrátili do stinného posezení u červené pandy, která po své baště již odpočívala na kmeni stromu. Sami jsme se zakousli do řízku s chlebem a chvilku nechali odpočinout svým nožkám, neboť byl před námi ještě výšlap do africké vesnice. Při této cestě jsme potkali velbloudy i s malým mládětem či obrovského jaka. Ve výběhu afrických zvířat jsme se kochali krásnými žirafami a zebrami, také jsme poznali lemury a plameňáky. Následující zastávkou bylo dětské hřiště, kde jsme našli spoustu sil na dovádění a překonávání nelehkých  překážek. Po tomto velkém rozptýlení jsme zhlédli druhou pandu červenou, která již odpočívala v koruně stromu, dále selátko pekari i surikaty. Nakonec jsme navštívili šimpanze, paviány a levharta. Z posledních sil jsme došli k našemu autobusu. Každý jsme obdrželi malou zvířecí medaili za účast a malé zvířátko. Po cestě domů jsme si někteří stihli zdřímnout, ale dorazili jsme do naší školy tak brzo, že jsme si ještě stihli dát na školní zahrádce odpolední svačinku.

Celý výlet byl moc krásný. Počasí nám přálo, zvířátka se také příliš neschovávala, nestala se nám žádná nehoda a vrátili jsme se v pořádku.