MŠ Motýlci – Tažní ptáci 2022

Dne 26. 9. 2022 jsme ve třídě Motýlků přivítali mezi sebe paní Alenu Markovou z Lesní školky Pampeliška, která nám povídala o ptácích. Dozvěděli jsme se například, proč někteří odlétají do teplých krajin a jiní ne. Podívali se, jaká a z čeho si staví svá hnízda. Prohlédli si obrázky ptáků, jejich zbarvení a od vybraných druhů i peříčka. Poté jsme se přesunuli na volnou plochu a vyzkoušeli skákat jako vrabec, vrtět ocáskem jako konipásek, zvedat vysoko nohy jako čáp a proletět se (proběhnout) jako hejno vlaštovek. Na závěr jsme si příjemně lehli a relaxovali u poslechu pohádky, zvuků žluvy, zpěvu pěnkavy a dalších ptáčků.

Myslím, že návštěva paní Markové pro nás byla příjemnou změnou, dozvěděli jsme se plno nového, dostali omalovánky a letáček o stěhovavých ptácích. Věřím, že slib, který jsme paní Markové dali, dodržíme. Budeme se starat o ptáčky, kteří s námi tráví zimu a nějaké dobroty jim do krmítka doneseme.

Za třídu Motýlku Jana Schieblová