MŠ Motýlci – Plody podzimu 2022

V týdnu od 10. do 21. října 2022 jsme si s dětmi povídali o ovoci a zelenině z našich zahrad, polí i ze vzdálenějších zemí. Za domácí úkol měly děti donést nějaké ovoce či zeleninu.

Procvičili jsme naše smysly. Zeleninu a ovoce jsme poznávali, hmatem, čichem, chutí a to všechno poslepu. Musím říct, že to děti neměly jednoduché. Sešly se nám tu naše klasické plodiny, ale i např. fíky, ananas, granátové jablko nebo kaktus. Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat rodičům za spolupráci.

Druhý týden úkol zněl donést brambory a děti jim vdechly život a udělaly z nich krásná díla. Od zvířátek jako myška, ježek, pavouk nebo housenka po strašáky Bramboráčky.  S malou dopomocí paní učitelky a paní kuchařky děti upekly vynikající jablečný štrůdl, který nám provoněl celou školu…