MŠ Motýlci – Den se zdravotní sestřičkou 2022

V září jsme oslovili rodiče, zda by nám přišli přiblížit své povolání a zpestřili nám tak výuku předškolních a starších dětí. Měli jsme velkou radost, když se jedna maminka přihlásila a přišla mezi nás. Byla to maminka našeho Metůdka, paní Kronerová. Jejím posláním je práce zdravotní sestry. Pověděla nám, co tato profese obnáší a prakticky jsme si některé úkony vyzkoušeli. Děti se do všeho pustily s vervou a radostí. Vyzkoušely si například jak obvázat zraněnou ruku, nabrat do injekční stříkačky medicínu (vodu), poslechly si tlukot srdce nebo změřily tlak. Na závěr jsme si všichni zopakovali správnou techniku mytí rukou, která je především s přicházejícím podzimem velmi důležitá jako prevence před rýmou a nemocemi. Protože všichni pacienti byli vzorní, dostali od sestřičky nejen prášek na brzké uzdravení v podobě bonbonů Tic tac, ale také obrázek s básničkou.

Paní Kronerové mockrát děkujeme za program, který si pro nás připravila a teď se jen necháme překvapit, kolik dětí tato milá návštěva inspirovala natolik, že se jednou v budoucnu touto nebo podobnou profesí budou zabývat .